Linux dağıtımı önerisi

deszzzu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, şu anda Linux Mint Xfce kullanıyorum. Görünümü falan çok klasik geldi, elementaryOS (internetten gördüğüm kadarıyla) gibi bir dağıtım kurmak istiyorum (USB ile kuracağım). Hangi dağıtımı önerirsiniz? elementaryOS eksilerini artılarını yazar mısınız?

Gürünümünü sevmediyseniz özelleştirebilirsiniz. Elementary OS kurarsanız Pantheon ortamında fazla özelleştirme yapacağınızı sanmıyorum, Xfce bu konuda daha iyi. Eksilerini göremiyorum, güzel bir dağıtım.

MX Linux, Kubuntu, Zorin ve Fedora deneyebilirsin. Arch tabanlı istiyorsan, EndeavourOS, Reborn OS, Arcolinux, Garudalinux, Archman ve Manjaro'yu deneyebilirsin. MacOS havası isterseniz, yeni bir panel açıp uzunluğunu %50 civarına getirin. O panele uygulama ekleyin ve yaşatsın size macOS havası.

Son düzenleme:
Sırf pantheon için geçmek istiyorsanız, Mint'e pantheon ortamını kurabilirsiniz. Sonuçta Elementary'de Ubuntu tabanlı Mint'te.

Gürünümünü sevmediyseniz özelleştirebilirsiniz. Elementary OS kurarsanız Pantheon ortamında fazla özelleştirme yapacağınızı sanmıyorum, Xfce bu konuda daha iyi. Eksilerini göremiyorum, güzel bir dağıtım.

MX Linux, Kubuntu, Zorin ve Fedora deneyebilirsin. Arch tabanlı istiyorsan, EndeavourOS, Reborn OS, Arcolinux, Garudalinux, Archman ve Manjaro'yu deneyebilirsin. macOS havası isterseniz, yeni bir panel açıp uzunluğunu %50 civarına getirin. O panele uygulama ekleyin ve yaşatsın size macOS havası.

ElementaryOS görünümünü Linux Mint Xfce'de yapamıyor muyuz? 😀

Bu siteden istediğin temayı indirip istediğin görüntüyü elde edebilirsin. Sırf görünüm için dağıtım değiştirmene gerek yok.

Top 5 XFCE themes (2020) - YouTube Burada neler yapabileceğini anlatmış.

Tamam teşekkür ederim.

Bu nasıl? Gerçi bu 2 GB RAM ile olur mu? Emin değilim.
2020-11-27-183149_1366x768_scrot.png

Yeni konular

Geri
Yukarı