Linux denemek için başka bir PC nereden bulunur?

Linux'ların canlı masaüstü ortamları oluyor. USB'nize deneyeceğiniz Linux imaj dosyasını yazdırın ve bilgisayarı USB üzerinden başlatın. Kurulum yapmadan Linux'u deneyebilirsiniz. Lakin bazı özellikler çalışmayacaktır bilginize.

Linux'ların canlı masaüstü ortamları oluyor. USB'nize deneyeceğiniz Linux imaj dosyasını yazdırın ve bilgisayarı USB üzerinden başlatın. Kurulum yapmadan Linux'u deneyebilirsiniz. Lakin bazı özellikler çalışmayacaktır bilginize.

Ben KDE Plasma kurmakta istiyorum ama. Yani sanal makineyede kurmak istemiyorum. Bana bir yolla bir PC lazım :(

Tamamen kullanım amacı ile istiyorsanız elinizde yedek bir Windows USB'si olsun ondan sonra Linux'u kurun. Bir sıkıntı yaşadığınızda Windows'a dönersiniz. Diskinizde fazla alan varsa biraz alan ayırıp oraya da Linux kurabilirsiniz.

Tamamen kullanım amacı ile istiyorsanız elinizde yedek bir Windows USB'si olsun ondan sonra Linux'u kurun. Bir sıkıntı yaşadığınızda Windows'a dönersiniz. Diskinizde fazla alan varsa biraz alan ayırıp oraya da Linux kurabilirsiniz.

Ya SSD'de 36 GB yer var. 16 GB yer istiyor Pop!_OS. Ve SSD'de az yer kalması zararlı.

VirtualBox üzerinden kullanabilirsiniz. Sistem olarak olabildiğince özellik vermeye çalışın. Tam aynı deneyim olmaz ama çokta kayıp olmuyor fazla sistem verdiğiniz zaman.

İlk defaysa Lunix Mint önerimdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı