Linux hangi şekilde yüklenmeli?

Makaleler
5
Yer
Fortress Vader
Merhabalar, bilgisayarıma Linux Mint kuruyorum. Şu ana kadar herhangi bir problemle karşılaşmadım, ancak bir sorum var.

Kurulum türü aşamasına geldim. Fotoğraf bana ait değil ancak aynı seçenekler var. Amacım Dual Boot ile W10+Linux Mint kullanmak. İzlediğim videodaki kişi "Başka bir şey" seçeneğini seçerek yapıyordu. Ancak Technopat'ın makalesinde ilk seçenek ile kurmamız söyleniyor. Hangi seçeneği seçmem gerek? Linux'a 30GB yer ayırdım.
1623840840981.png

Hangi şekilde kurmam daha sağlıklı olur? 30 GB alanı tekrardan birleştirebilirim ana disk ile.

Disk bölümü ayırdıysan bu şekilde devam et. Disk bölümünü tekrar birleştirip kurulum yapmak, sol kulağı sağ ayakla göstermek gibi olacak :) . Yani çaban anlamsız kaçacak, her iki şekilde de sorun yaşamazsın.

Disk bölümü ayırdıysan bu şekilde devam et. Disk bölümünü tekrar birleştirip kurulum yapmak, sol kulağı sağ ayakla göstermek gibi olacak :) . Yani çaban anlamsız kaçacak, her iki şekilde de sorun yaşamazsın.
Merhaba, kurulumu gerçekleştiriyorum şu anda. Bir sorum daha olacak. Diskten EFI bölümünü ve takas bölümünü ayarlardım. Geriye sadece root bölümünü kurmak kaldı. Bu root bölümüne kalan boyutun hepsini mi vermem gerekiyor?

Bu root bölümüne kalan boyutun hepsini mi vermem gerekiyor?

/ kök (root) dizin olarak ayarladığın 30 GB.'lık bölümü göstereceksin. Bunu seç ve / kök dizin olarak ayarla, biçimlendirme olarak da ext4 seçebilirsin.

İstersen ekran görüntüsü paylaş, daha net görünür yaptıkların.

/ kök (root) dizin olarak ayarladığın 30 GB.'lık bölümü göstereceksin. Bunu seç ve / kök dizin olarak ayarla, biçimlendirme olarak da ext4 seçebilirsin.

İstersen ekran görüntüsü paylaş, daha net görünür yaptıkların.

1623843936315.png

Bu şekilde mi yapmam gerekiyor? Dosyalar için bir boyut ayarlamam gerekmeyecek mi?

Geri
Yukarı