Linux Home dizini silmek

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Ubuntyu İngilizce yapmaya çalışıyordum ve masaüstüne Home dizinindekiler(resimler, müzikler, indirilenler) dosyası geldi, ben öce files baktım ve her şey duruyor sonra kısayol oluştu sandım ve masaüstünden sildim sonra Trash'tan da sildim. Şu an hiçbir şekilde dosya kaydedemiyorum ve indirdiklerim de silindi bunları geri getirebilir miyim? Getiremez ise de en azından sildiğim dizinleri getirilmeliyim çünkü hiçbir şey kaydedemiyorum.

Not: Terminale LS komutunu yazınca sadece snap geliyor.

Hocam neden kurulumda İngilizce olarak seçmediniz?

Kurulumu İngilizce seçtim İngilizce kurdum sonra ayarlarda Türkçe dil desteğide varmış türkçeye geçtim sonra tekrar İngilizce yaptım ama tam İngilizce olmadı forumda da konu oluşturdum nasıl %100 ingilzce yaparım diye. Konuya gelen cevapları denerken oldu.

Hocam naptınız öyle? Dağıtmışsınız çok fena. Çözüm yolu bilmiyorum maalesef. Ancak içerisinde yüklü önemli şeyler yoksa yeniden yüklemek çözüm olabilir.

Zaten Ubuntu'yu yeni kurdum 2 gün olmadı:(Sizce düzelmez mi?

Dosya yöneticisini açın, bu dizine /etc/skel gidin, ctrl+h tuşları ile gizlileri görünür yapın, dizin içindekilerin hepsini kopyalayın, kullanıcı dizinine yapıştırın. Bu işlem ile kullanıcı dizininiz sistemi ilk kurduğunuz duruma gelecektir.
Ardından alttaki komutu uçbirime girin ve sistemi yeniden başlatın.
Kod:
chmod a+rwx /home/$USER ; xdg-user-dirs-update ; xdg-user-dirs-gtk-update

Ubuntyu İngilizce yapmaya çalışıyordum ve masaüstüne Home dizinindekiler(resimler, müzikler, indirilenler) dosyası geldi, ben öce files baktım ve her şey duruyor sonra kısayol oluştu sandım ve masaüstünden sildim sonra Trash'tan da sildim. Şu an hiçbir şekilde dosya kaydedemiyorum ve indirdiklerim de silindi bunları geri getirebilir miyim? Getiremez ise de en azından sildiğim dizinleri getirilmeliyim çünkü hiçbir şey kaydedemiyorum.

Not: Terminale LS komutunu yazınca sadece snap geliyor.

Sildiğin dizinleri tekrar oluşturabilirsin.

Geri
Yukarı