Çözüldü Linux için monitör görüntüsü ayarlama programı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

e.n.e.s

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
5
Reeder A8i Quad tabletime Lubuntu indirdim fakat tabletin ekranı dikey şekilde olduğu için dikey şekilde kullanabiliyorum. Yatay şekilde ayarlayamıyorum, seçenek yok. 1280x800 yapınca görüntü gidiyor olmuyor, rotation right yapmam lazım. Bunun için program var mı?

2022-01-17-123216_800x1280_scrot.png

Son düzenleme:
Windows üzerinden bu driverin kurduğu mesela Radeon Software GeForce Experience üzerinden ayarlanabiliyordu. Yani ekran döndürülebiliyordu. Bu şekilde deneyebilirsiniz eğer o uygulamalar varsa.
Intel sürücüsü indirmeniz gerektiğini düşünüyorum. Ama öncelikle hangi grafik birimi var onu öğrenin. Sonrasında döndürme yapması basit olur. Ama Windows kursaydınız keşke.
Bu iki versiyondan birisini kurmanız gerekmekte. Ama linuxa kurulabilir mi orasını bilmiyorum. Ayrıca sürücü bulmak zor olacaktır onu söylemek gerekiyor.

Dosya Ekleri

• images.jpeg-5.jpg
    images.jpeg-5.jpg
    23,3 KB · Görüntüleme: 22
  • images.jpeg-4.jpg
    images.jpeg-4.jpg
    30,3 KB · Görüntüleme: 25
Windows kurulmuyor, RAM disk oluşturmak için yer yok gibi bir hata veriyor. Hem Linux çok daha az kaynak tüketiyor, 1 GB RAM'e Windows kurmak saçma olurdu. Şimdi boşta 200-300 MB RAM kullanıyor.
Sürücü bulmaya gerek yok, Linux kendisi kuruyor zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows kurulmuyor, ramdisk oluşturmak için yer yok gibi bir hata veriyor. Hem Linux çok daha az kaynak tüketiyor, 1 GB RAM'e Windows kurmak saçma olurdu. Şimdi boşta 200-300 MB RAM kullanıyor. Sürücü bulmaya gerek yok, Linux kendisi kuruyor zaten.

O konuda haklısın. Ama uygulamayı bir şekilde yüklemeniz gerekiyor.
Ayrıca sürücü ile beraber kurulduğu için söylemiştim.

Burada belirtilmiş ayarlar monitör ve monitörleri algıla kısmında monitör rotasyonu bulunduğu yazıyor.

Son düzenleme:

Buraya bir bakarsın.

Çözüm

Buraya bir bakarsın.
Heh tam olarak böyle bir programa ihtiyacım vardı, teşekkürler.
2022-01-17-130356_1280x800_scrot.png

Geri
Yukarı