Linux işletim sisteminde uyumluluk oluyor mu?

alperenn1

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Linux işletim sisteminde Windows 10 gibi uyumluluk oluyor mu? Yani işletim sisteminin bu PC'de kurulup başka PC'de diskini taktıgımda uyumluluk oluyor mu? Bilgisi olan arkadaşlar konuşursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki sistemin donanımı farkliıysa sıkıntılar olabilir. Mesela NVDİA sürücüsü olan bir diski İntel bir sisteme takarsanız sıkıntılar olacaktır. Ama genelde uyumludur. İstediğiniz cevap bu muydu?

Son düzenleme:
Son düzenleyen: Moderatör:
Şunu demek istiyorum benim PC de Linux işletim sistemini kurup kurduğum diski öteki PC de uyumluluk saglıyor mu onu demeye çalışıyorum.

Sanırım şunu söylemeye çalışıyorsun.

Elimde 2 tane PC var birine Linux tabanlı işletim sistemi kurmak istiyorum.
Sonrada diski söküp diğer bilgisayara taktığımda işletim sistemi sorunsuz açılır mı?

Doğru mu anladım?

Şunu demek istiyorum benim PC de Linux işletim sistemini kurup kurduğum diski öteki PC de uyumluluk sağlıyor mu onu demeye çalışıyorum.

Diyorum ki ben şimdi bu PC de kurulum yaptım diski aldım başka PC'ye taktım pu PC de Linux işletim sistemi çalışır mı?
İki sistemin donanımı farkliıysa sıkıntılar olabilir. Mesela NVDİA sürücüsü olan bir diski İntel bir sisteme takarsanız sıkıntılar olacaktır. Ama genelde uyumludur.

Diyorum ki ben şimdi bu PC de kurulum yaptım diski aldım başka PC'ye taktım pu PC de Linux işletim sistemi çalışır mı?

Linux dağıtımlarının en sevdiğim ya da sevmediğim durum.
Sürücü kurulumu gibi bir durum yok.
Eğer sürücüleri İçerisinde mevcut ise, kullana biliyorsunuz.
Yani her cihazda çalışma garantisi ya da her sürücünün çalışması garanti değil.

Geri
Yukarı