Linux işletim sisteminden Windows 10'a geçiş yapmak

Bonarieta

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Ben Acer'in Nitro 5 oyuncu laptoplarından alacağım fakat işletim sistemi Linux olarak gelecek. Windows 10 kullanmak istediğim için laptop geldikten sonra Linux'u silip Windows 10'un deneme sürümünü yükleyip OEM Key ile orijinal hale getirmek istiyorum. Ama hiç format atmadım veya sistem yüklemedim. İnternet'te tam olarak istediğimi bulamadım da bunu yapmak zor mu? Bütün işlemleri Linux yüklü bilgisayar üzerinden yapacağım bu arada.

Kolay iş. GNU/Linux üzerinden balenaEtcher veya WoeUSB programlarıyla, indirdiğiniz Windows 10 ISO dosyasını USB'ye yazdıracaksınız. Geri kalan kısım aşağıdaki videodaki gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer son 1 yıl içinde bir takım kolaylıklar olmadıysa, linux üzerinde windows 10 Uefi olarak kurulum bir tık uğraştırıcı, en azından hiç linux kullanmadıysanız. Yüksek ihtimal şuna ihtiyacınız olucak.

Hepinize çok teşekkürler.
Mesela önce Linux'un kaldırılması gerekiyor mu yoksa direk üzerine Windows yazılınca Linux kalkıyor mu çünkü iki işletim sistemi olsun istemiyorum sadece Windows.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı