Linux kullanılır mı?

Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Linux'u bu sıralar çok fazla görmeye başladım ve merak ediyorum. Eğer kullanırsam bilgisayarımdan Windows'u kaldırmadan yani ikisini birlikte kullanacağım. Sizce Linux kullanılmalı mı? Kullanılmalıysa neden kullanılmalı?

Özellikle bir işiniz yoksa kullanmamanız daha iyi. Windows’a alıştıysanız ona devam edin. Çok fazla merak ediyorsanız kurabilirsiniz ancak alışık olmadığınız için sevmezsiniz.

Windows’u kaldırmadan çift işletim sistemi kullanabilirsiniz. Buna dual-boot deniyor. Dediğim gibi özellikle bir işiniz yoksa kullanmanız da gerekmiyor.

Linux'u bu sıralar çok fazla görmeye başladım ve merak ediyorum. Eğer kullanırsam bilgisayarımdan Windows'u kaldırmadan yani ikisini birlikte kullanacağım. Sizce Linux kullanılmalı mı? Kullanılmalıysa neden kullanılmalı?
Linux özgürlüktür, Linux ücretsizdir ve Linux hafiftir. Kullanmak Yaşamak için üç temel sebep.

@Rebellion_47 Linux'un Artıları Ayrıca Masaüstüm.
2020-11-27-183149_1366x768_scrot.png

Yazılım bilmeyen birisi için özgür yazılım olması veya olmaması arasında ne fark var?

Bu soru için bir makale yazmayı düşünüyordum, yerinde bir soru ama şimdilik alttaki cümle kafidir.
Ben zerre kadar yazılım bilmiyorum, bu cevap umarım yeterlidir:).

Sırf masaüstü için Linux'a geçmek pek mantıklı değil. Eğer çok merak ediyorsa Windows yanına kurarak kendisi deneyebilir.
Bu soru için bir makale yazmayı düşünüyordum, yerinde bir soru ama şimdilik alttaki cümle kafidir.
Ben zerre kadar yazılım bilmiyorum, bu cevap umarım yeterlidir:).
Bu yüzden Linux veya Windows kullanıyor olman senin için masaüstünden başka bir şey fark ettirmez.

Ben Linux Mint kullanıyorum. Alışması gayet kolay. Ben Linux Mint tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı