Linux kullanımı kolay mı?

Makaleler
1
Merhabalar, mevcut sistemimde Windows 10 Pro kullanıyorum ve sisteme ağır geliyor. Linux'u daha önce hiç kullanmadım. Sizce kullanmalı mıyım? Yeni şeyler öğrenmeyi çok severim bu arada. Duyduğuma göre Linux'ta kod yazarak çalıştırıyormuşuz ve bir sürü farklı sürümü var. Hangisini önerirsiniz? Sistemim:
  • i7 720 QM 1.60GHz
  • 8 GB 1333 MHz RAM
  • GTS 250M 1 GB ekran kartı
Çok oyun oynarım bu arada (LoL, CS:GO vs.).

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, mevcut sistemimde Windows 10 Pro kullanıyorum ve sisteme ağır geliyor. Linux'u daha önce hiç kullanmadım. Sizce kullanmalı mıyım? Yeni şeyler öğrenmeyi çok severim bu arada. Duyduğuma göre Linux'ta kod yazarak çalıştırıyormuşuz ve bir sürü farklı sürümü var. Hangisini önerirsiniz? Sistemim:
  • i7 720 QM 1.60GHz
  • 8 GB 1333 MHz RAM
Fedora önerimdir. Dağıtımların kullanım rahatlığı dağıtımdan dağıtıma değişir.

• i7 720 QM 1.60GHz
  • 8 GB 1333 MHz RAM
LoL açmıyor diye biliyorum.

Windows : LoL açar.
Linux : Açmaz

Linux kazandı.

Oyun için deneyecekseniz Proton'da Gold Tier altında oyunları düzgün çalıştıramayacağınızı söylemem gerek. LoL de çalışır aslında fakat hiç denemedim. Dilerseniz her yeni başlayan gibi Mint ya da Ubuntu dağıtımları kurabilirsiniz. Mint kuracaksanız Cinnamon, Ubuntu kuracaksanız da Kubuntu kurabilirsiniz. Bilgi ve ilgi alanınız genişledikçe daha da ileriye gidebilirsiniz tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı