Linux kullanmak zor mu?

İlk etapta biraz zorlanacaksın. Windows gibi mouse efektif bir işletim sistemi değil. Bash üzerinde script yazarak bir çok işlemi gerçekleştireceksin. Kolaylaştırılmış linux dağıtımları var ama pek önermem. Biraz da ne yapmak istediğin ile alakalı. Yazılımcı olmak gibi bir düşüncen varsa IT sektörüne yönelmek istiyorsan öğrenmek mükemmel olur.
EDIT: Desteği olmayan programlar varsa dual boot kurabilirsin. Ya da bir linux dağıtımını, usb diske kurup live olarak deneyebilirsin. Beğenmedin, usb'yi çıkarıp windowstan devam edersin.

Evet arkadaşlar, Linux kullanmak zor mu? Ve Linux'a geçmeli miyim? (Canlı derse giriyorum, oyun çok fazla oynamıyorum.)
Zorluktan daha çok (eğer Ubuntu gibi son kullanıcıyı hedefleyen bir dağıtım kullanmıyorsanız) tecrübe gerektirir, eğer tecrübeli değilseniz Linux Mint kullanabilirsiniz.

Canlı derslere giriyorsan Linux için EBA canlı ders uygulaması yok.
EBA Linux eklentisi

Evet. Zoom'un Linux desteği var.

Zoom üzerinden Eba Canlı Ders'e giriş yapabiliyorsunuz ve ek olarak @tirabzonun_kaymagi'nin attığı gibi yazılımları da kullanabilirsiniz. Bu arada Linux kullanımı hiç zor değil, ben de aynısını derdim kendi kendime fakat düşündüğümden çok ama çok daha kolaymış. Belli başlı komutlar günlük kullanım için fazlası ile yeterli oluyor.

Sistem özelliklerim:

İşlemci: Intel(R) Atom(TM) CPU Z3735F @ 1.33GHz 1.33 GHz
Takılı RAM: 2,00 GB
Sistem türü: 32 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci
Kalem ve dokunma: 10 dokunma noktalarıyla dokunma desteği
Ekran kartı: Intel(R) HD Graphichs
Depolama: 32 GB emmc

Buna, göre Linux dağıtımı var mı?

Zoom üzerinden Eba Canlı Ders'e giriş yapabiliyorsunuz
Konuyla alakası yok ancak, SebitVCloud'a da bir eklenti yazsalar güzel olabilir.
Eskiden Zoom ile girilebiliyordu ancak şimdi Linux'u engellemişler, EBA'nın sistemlerini de Sebit şirketi hazırlıyor, belki EBA'dan da engellemişlerdir.

Konuyla alakası yok ancak, SebitVCloud'a da bir eklenti yazsalar güzel olabilir.
Eskiden Zoom ile girilebiliyordu ancak şimdi Linux'u engellemişler.

Doğrudur, en son deneyeyim demiştim ve çalışmıştı. Ama dediğinizde haklı olabilirsiniz çünkü bunu aylar öncesinde denemiştim. O halde tek çözüm o eklenti. Bilgilendirme için teşekkürler. :)

Geri
Yukarı