Linux kullanmanın mantığı nedir?

@kaptaneudemos dediğiniz programların çoğu Linux'ta desteklenmiyor, Wine (Yani Windows yazılımlarını çalıştırmaya yarayan araç.) ile de stabil çalışacağını sanmam.

Bu programları kullanıyorsanız geçmeniz doğru olmaz bence.
Şuanlık bir hayal olarak kalıyor gibi , tabi ilerde neden olmasın. Peki anlamadığım şu hocam Madem programların çoğuyla ortak çalışmıyor örneğin sizin kullanım amcanız ne oluyor , windowsa göre stabil ve hafif elbette sizin için kolaylık sağlayan kısmı , yazılım kod sistemini özgürce kullanabiliyor olmasnız mı ?

Linux dağıtımlarının amaçları ve kullanımları farklıdır. Son kullanıcıya yönelik dağıtımlarda var, gelişmiş kullanıcılar içinde, sunucu yönetmek isteyenler içinde bir sürü dağıtım bulunuyor. Eğer özgürlük ve biraz daha güvenlik istiyorsanız Linux dağıtımları çok iyidir. Hemen hemen her sistem için dağıtım bulunur. Eğer sadece oyun oynamak için geçiyorsanız büyük bir hata olur. Ama günlük kullanım ve eski sistemleri canlandırmak için çok büyük bir nimettir.

Rica etsem şuan linux kullanan kişiler varsa masaüstünü ss olarak buraya atabilirler m i ?
Ekran Görüntüsü - 2021-02-28 00-18-38.png

Ekran Görüntüsü - 2021-04-18 22-16-19.png

Ekran görüntüsü 2021-04-15 18-18-38.png

Buyurun hocam. :)

Şuanlık bir hayal olarak kalıyor gibi , tabi ilerde neden olmasın. Peki anlamadığım şu hocam Madem programların çoğuyla ortak çalışmıyor örneğin sizin kullanım amcanız ne oluyor , windowsa göre stabil ve hafif elbette sizin için kolaylık sağlayan kısmı , yazılım kod sistemini özgürce kullanabiliyor olmasnız mı ?

Aslında benim bir programa bağlılığım yok, kullandığım sistemde karşılığı ne ise, veya uyumlu ise onu kullanırım.

Binlerce GNU/Linux dağıtımı var, bu dağıtımların farklı amaçları var. Ev kullanıcısı, server, pentesting (Siber güvenlik.) diye gidiyor bunlar. Yani kullanıcının hangisi işine geliyorsa, onu seçip kullanıyor.

Ben Python, pentesting odaklı gidiyorum genelde. Bu yüzden işime yarıyor Linux.

Pek bilinmeyen programlar dışında, çoğunlukla programların desteği de bulunuyor artık. Microsoft'un bile desteği var yani.

Aslında benim bir programa bağlılığım yok, kullandığım sistemde karşılığı ne ise, veya uyumlu ise onu kullanırım.

Binlerce GNU/Linux dağıtımı var, bu dağıtımların farklı amaçları var. Ev kullanıcısı, server, pentesting (Siber güvenlik.) diye gidiyor bunlar. Yani kullanıcının hangisi işine geliyorsa, onu seçip kullanıyor.

Ben Python, pentesting odaklı gidiyorum genelde. Bu yüzden işime yarıyor Linux.

Pek bilinmeyen programlar dışında, çoğunlukla programların desteği de bulunuyor artık. Microsoft'un bile desteği var yani.
Anladım hocam teşekkür ederim bilgileri için .
teşekkür ederim gerçekten arayüzü çok hoş.

Geri
Yukarı