Linux kurarken Defender "trojan şüphesi" uyarısı veriyor

Showteam

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Linux'u Flash'a kurarken Windows Defender trojan hatası veriyor kurduğum Linux'ta trojan virüsü olduğunu düşündüm. Nasıl test edebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky indirip dene. İndirmek istemiyorsan online tarayan siteler var. Ama O kadar büyük dosyayı upload etmen zaman alır. Sen en iyisi Kaspersky indirip dene. Ama dosyanın içinde herhangi bir virüs olduğunu ben düşünmüyorum.

Hangi siteden yüklediniz?
Hangi dağıtım?
burdan indirdim rufus yoluylada flasha yazdım

burdan indirdim rufus yoluylada flasha yazdım
Kali, Parrot gibi siber güvenlik odaklı dağıtımlardan birini mi indirdiniz? Öyleyse uyarı verebilir. Değilse indirdiğiniz kalıbın anahtar kontrollerini yapın.

Kali, Parrot gibi siber güvenlik odaklı dağıtımlardan birini mi indirdiniz? Öyleyse uyarı verebilir. Değilse indirdiğiniz kalıbın anahtar kontrollerini yapın.

burdan indirdim ne yapacam simdi anlayamadım
ne yapacağım şimdi pek anlamadım

İndirdiğiniz imajın içinde hacking ile ilgili programlar olduğu için virüs olarak algılanması normal. İndirdiğiniz imajın SHA değerlerini kontrol edin. Nasıl edeceğinizi internetten araştırarak bulabilirsiniz. Attığınız sitedeki değerle de karşılaştırın. Sorun çıkmazsa Windows Defender uyarısını görmezden gelerek imajı kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı