Linux masaüstü ortamlarını yorumluyoruz ve değerlendiriyoruz

gen2

Decipat
Yer
Cehaletin ödüllendirildiği yerde...
DE compile ederken bayağı yavaş oluyor. WM ayarlarken de multitasking yapabilirsin, bashrcme 2 tane komut koydum ekstrem kolay olsun diye. Geçmem 5 saniye sürmüyor.
WM senin dikkatini alır, DE compile ederken dikkatini ona vermene gerek yok ve benim sistemim yavaşlamıyor açıkcası, doğru düzgün kullanabiliyorum.

Kreato

Picopat
Makaleler
1
Yer
distrowatch
Ha yani istediğimiz gibi özelleştirebiliyoruz. Arch'ın kurulumu gibi mi? Orada da kurulu olarak gelmiyordu, siz indiriyordunuz.
Evet.
WM senin dikkatini alır, DE compile ederken dikkatini ona vermene gerek yok ve benim sistemim yavaşlamıyor açıkcası, doğru düzgün kullanabiliyorum.
Çokta sorun etmiyorum birkaç saatlik dikkatimi almasını. Sonuçta en sonunda tam olarak benim için bir WMe sahip oluyorum, ve bidaha hiçbirşey ile uğraşmıyorum.

Eronis

Hectopat
DE compile ederken bayağı yavaş oluyor. WM ayarlarken de multitasking yapabilirsin, bashrcme 2 tane komut koydum ekstrem kolay olsun diye. Geçmem 5 saniye sürmüyor.
Zaten Gentoo o konuda çok kötü. Sadece o compile zamanları yüzünden millet bilgisayarını kullanmaya üşeniyor. Arch'ta bir GNOME kurmaya kalksan indirmesi dahil maksimum 20 dakikada kurulur. Üzgünüm ama Gentoo bu yüzden popülerlik kazanamıyor.

WMlerde işte bu sorun olmuyor, çünkü herşeyi kendiniz ayarlıyorsunuz zaten 😀
İşte burada yanılıyorsun. WM herkese hitap etmez çünkü herkes kullanmak istemez onları.

Kreato

Picopat
Makaleler
1
Yer
distrowatch
Zaten Gentoo o konuda çok kötü. Sadece o compile zamanları yüzünden millet bilgisayarını kullanmaya üşeniyor. Arch'ta bir GNOME kurmaya kalksan indirmesi dahil maksimum 20 dakikada kurulur. Üzgünüm ama Gentoo bu yüzden popülerlik kazanamıyor.

Bir bakıma da insanı düşündürüyor, cidden bu pakete ihtiyacım var mı diye 😀
Hocam WM ne oluyor peki?
Pencere yöneticisi. Örnek olarak i3 bir pencere yöneticisidir. Daha hafiftir, fakat kendiniz özelleştirmeniz gerek.
İşte burada yanılıyorsun. WM herkese hitap etmez çünkü herkes kullanmak istemez onları.

Bilmiyorum, hiç WM gösterip te kullanmak istemeyeni görmedim 😀. Tiling seven i3 kullanıyor, floating isteyen Openbox kullanıyor vs. Yani herkese göre bir şey var WM camiasında. Sizede özelleştirip, kendiniz için kullanılabilir hale getirmek kalıyor. WMin hitap etmediği tek kısım var ki oda yeni kullanıcılar, DE ler çok daha kullanması kolay olduğu için kimse WM önermiyor.

Yukarı