GNU/Linux masaüstü görünümleriniz

Bir de GNOME'da misal benim bir fotoğraf görüntüleyicim yada ekran görüntüsü alma aracım var. Bunun için ayrı paket arıyorlar. Benim yaptığım basit işler için bile paket avına çıkıyorlar. Aşırı bir bölünmüşlük var WM'larda. Resmen bir kaos ortamı. Hiçbir düzen yok. Düzen hastası adamların kaldırabileceği bir şey değil.
Flameshot, maim ve scrot kullanıyor gördüğüm herkes. Ben maim ve internetten bulduğum bir bash script kullanıyorum, bütün işimi görüyor. WMlerde sabit bir düzen yok, dediğim gibi kendiniz ayarlıyorsunuz herşeyi, ondan "Standart masaüstü" diye birşey yok. Herkes istediğini yapıp kullanıyor, kimsede birşey demiyor 😀
Hocam peki sizce en güzel dağıtım hangisi? Yani en beğendiğiniz.
Gentoo kullanıyorum, ikinci en sevdiğim Voiddir, fakat paketlerin azlığı benim kullanmama engel oluyor.

DE compile ederken bayağı yavaş oluyor. WM ayarlarken de multitasking yapabilirsin, bashrcme 2 tane komut koydum ekstrem kolay olsun diye. Geçmem 5 saniye sürmüyor.
WM senin dikkatini alır, DE compile ederken dikkatini ona vermene gerek yok ve benim sistemim yavaşlamıyor açıkcası, doğru düzgün kullanabiliyorum.

Ha yani istediğimiz gibi özelleştirebiliyoruz. Arch'ın kurulumu gibi mi? Orada da kurulu olarak gelmiyordu, siz indiriyordunuz.
Evet.
WM senin dikkatini alır, DE compile ederken dikkatini ona vermene gerek yok ve benim sistemim yavaşlamıyor açıkcası, doğru düzgün kullanabiliyorum.
Çokta sorun etmiyorum birkaç saatlik dikkatimi almasını. Sonuçta en sonunda tam olarak benim için bir WMe sahip oluyorum, ve bidaha hiçbirşey ile uğraşmıyorum.

DE compile ederken bayağı yavaş oluyor. WM ayarlarken de multitasking yapabilirsin, bashrcme 2 tane komut koydum ekstrem kolay olsun diye. Geçmem 5 saniye sürmüyor.
Zaten Gentoo o konuda çok kötü. Sadece o compile zamanları yüzünden millet bilgisayarını kullanmaya üşeniyor. Arch'ta bir GNOME kurmaya kalksan indirmesi dahil maksimum 20 dakikada kurulur. Üzgünüm ama Gentoo bu yüzden popülerlik kazanamıyor.

WMlerde işte bu sorun olmuyor, çünkü herşeyi kendiniz ayarlıyorsunuz zaten 😀
İşte burada yanılıyorsun. WM herkese hitap etmez çünkü herkes kullanmak istemez onları.

Yeni konular

Geri
Yukarı