Linux Mint 19.3 Dual Boot

reco017

Decapat
Linux Mint kurmak istiyorum. Fakat LG X110 marka Win 8.1 Single kurulu bilgisayarım Boot menusunde kurulumu atlayıp işletim sistemini başlatıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boot medyası hatalı yazılmış olabilir.
Windows'ta yazdırıyorsanız Rufus ile, MBR modunda yazdırın. MBR seçeneklerinden "eski sistemler için uyumlu hale getir" gibi bir seçenek vardı. Onu işaretleyin.
Bu arada o sisteme hafif bir masaüstü tercihi ile 32 bit bir dağıtım lazım.
Debian LXDE 32 bit de olabilir.
Bodhi Linux olabilir.
Alpine Linux olabilir.
Vector Linux Light olabilir.

Boot medyası hatalı yazılmış olabilir.
Windows'ta yazdırıyorsanız Rufus ile, MBR modunda yazdırın. MBR seçeneklerinden "eski sistemler için uyumlu hale getir" gibi bir seçenek vardı. Onu işaretleyin.
Bu arada o sisteme hafif bir masaüstü tercihi ile 32 bit bir dağıtım lazım.
Debian LXDE 32 bit de olabilir.
Bodhi Linux olabilir.
Alpine Linux olabilir.
Vector Linux Light olabilir.
Bir kaç kez denedim mbr disk de ntfs olarak denedim.Bir de sizin dediğiniz seçeneği kontrol edeyim rufusta.Baska seceneğim yok çünkü netbook bios şifreli ve ben şifreyi bilmiyorum fabrika koymuş olabilir.

Bir kaç kez denedim mbr disk de ntfs olarak denedim.Bir de sizin dediğiniz seçeneği kontrol edeyim rufusta.Baska seceneğim yok çünkü netbook bios şifreli ve ben şifreyi bilmiyorum fabrika koymuş olabilir.
NTFS olarak yazdırmayın, NTFS Windows ile uyumlu Linux'ta sıkıntı çıkar. FAT32 şeklinde yazdırın.

Linux mint kurulumunda windows ile kullan seceneğini çalıştırsam. Harddiskim C D seklinde bölümlü.D kısmını siler mi yıksa windowsun olduğu bölüme mi kurulur ?
Hangi diske kuracağını sorması lazım, şahsen ben otomatik bölümlendirme yerine her zaman manuel yaptığım için otomatik nasıl çalışır bir fikrim yok.

Windows ile yanyana kur dediği zaman, Windows'un kurulu olduğu bölümü küçültüp Linux'e bölüm yaratıyor . Gerekirse Swap alanı da...
Yarattığı Ext4 bölümüne kurulumu yapıyor.
Yeni başlayanlar tercih edebilir.

Hocam tam olarak bu hatayı alıyorum.
1591797242646638218195108146064.jpg

Hocam kurulum esnasında klavye ayarları çıkmıyor.Sorun ne olabilir.
15918012824161560128542254395674.jpg

Hocam kurulum esnasında klavye ayarları çıkmıyor.Sorun ne olabilir.
15918012824161560128542254395674.jpg
Kurulum ekranını gecip bölümlemeye geldiğümizde bölümleme yaptığım diğer boş bölüm kullanılamaz diyor sebebi ne acaba ??

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı