Çözüldü Linux Mint 20.2 Cinnamon Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selam. Linux Mint 20.2 Cinnamon'u kullanıyorum. Bilgisayarım açılırken Linux Mint'in logosu gözüküyor ancak ana ekrana asla açılmayıp siyah ekranda kalıyor. Akşam bilgisayarı kapatmadan önce hiçbir sorunu yoktu. Nasıl çözebilirim?

Sistemimin özellikleri şu şekilde:
i5-3210M işlemci,
4 GB RAM,
NVIDIA GTX 620M ekran kartı,
Samsung 860 EVO 240 GB SSD.

Çözüm
TTY ekranında aşağıdaki komutu çalıştır ve yeniden başlat bakalım.

Kod:
sudo rm -f /etc/X11/xorg.conf
Sistemi Grub menüsü => gelişmiş seçenekler => çekirdeğin kurtarma kipi ile açmayı dene. Kurtarma kipi menüsü gelince resume seçeneği ile devam ederek masaüstüne ulaşmayı dene bakalım.

Kurtarma kipi menüsüne gel. Burada ağ desteğini etkinleştir ve sonra root olarak oturum aç. Aşağıdaki komutları çalıştırmayı dene.

Kod:
apt update
apt install -f
apt install --reinstall mint-meta-cinnamon mint-meta-core

@OzgunP, tamamladım. Tamamladıktan sonra reboot komutunu yazdım ancak sorun çözülmedi.

Bilgisayarın internete bağlandığına eminim. Hotspot'da cihazın ismi direkt çıkıyor. Herhangi bir hata oluşturmadı komutları yazarken.

Son düzenleme:
Grub menüsündeki başlatma seçeneği üstünde e tuşuna basarak düzenleme alanına gir. Burada sadece quiet splash değişkenlerini bul ve sil. Sonra CTRL+X ya da F10 ile sistemi başlat. Böylece sistemin nerde takıldığını görme imkanın olacak. Buradaki bilgiler ipucu verebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı