Linux Mint Grub kurulamıyor

JetWarker

Decapat
Daha fazla  
Daha dün aynı sorunun MX Linux versiyonu konusunda bana yardımcı olduğunuzdan bu konuyu açarken çekindim doğrusu fakat yaklaşık 4 saattir yabancı kaynakları Google Translate ile çevire çevire çözmeye çalışıyorum fakat yapamadım bir türlü. Önce gittim dünkü konudaki şekilde yapmaya çalıştım fakat gelen arayüz daha farklıydı. Sonra internetten nasıl yapıldığına baktım, oradan Advanced bölümünden Apply diyorsun. Başarılı yanıtı aldım, tekrardan başlat deyince en ufak şey değişmedi. Sonra o bölümdeki Grub Legacy seçeneği gözüme çarptı çünkü bilgisayarım UEFI desteklemiyor. Ona bastım, yedek alın falan dedi. Gittim onunla uğraştım, sonra o seçeneği işaretleyerek tekrar yaptım, hata verdi. 3-4 defa tekrar yapınca verdiği hatayı vermedi. Tekrar başlattım ve yine Grub menüsü yok. Nerede hata yapıyorum acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam tek sistemden kastınız farklı disklere kurmak ise 2 diskte işletim sistemi var şu an. Biri Wİndows diğeri de Lİnux Mint.

2 ayrı diske kurulum yaptıysanız Mint tek sistem olarak görmüş, o yüzden çıktıda da zaten giriş 0 sıfır saniye diyor. grup dosyasında geçen bu satırın GRUB_TIMEOUT=0 önündeki sıfırı 5 yapın, şu şekil olsun GRUB_TIMEOUT=5 kaydedin ve alttaki komutu uçbirime girin, bu şekilde grub gelecektir.
Kod:
sudo update-grub

Geri
Yukarı