Linux Mint ihtiyaçlarımı karşılayabilir mi?

Yanlış yönlendirme yapma. Günlük ihtiyaçlar için aklıma gelen Microsoft Office uygulamaları hariç* bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Zaten masaüstü-dizüstü bilgisayarlar bile bugünlerde tarayıcı odaklı işler için kullanılıyor ki performans açısından GNU/Linux net olarak önde.

*: WPS Office ile sorun belli miktarda aşılabilir.
Ne diyorsun?

Windows dururken neden Linux kullansın? Windows üzerinde bu programlar daha profesyonel olarak hazır duruyor zaten.

Kral, yazılımla falan uğraşmıyorsan Windows'a devam et. Linuxla minuxla uğraşma boş yere. Çok merak ediyorsan kur bak. Ben tavsiye etmiyorum.
Linux sadece yazılım için değil günlük kullanım için de uygundur. Linux'taki oyun performansı Windows'tan daha fazla optimize edildi.
Ne diyorsun?

Windows dururken neden Linux kullansın? Windows üzerinde bu programlar daha profesyonel olarak hazır duruyor zaten.
Sistem eski belki de? Linux'taki uygulamalar Microsoft uygulamalarından daha sorunsuz çalışıyor. Telefonum uygulaması doğru düzgün çalışmıyor bile.

Ne diyorsun?

Programlama harici bilgisayarda günlük işler de yapılıyor. Yeni uygulamalar daha fazla performans istiyor. Zaten adam ekran kartı çalışmıyor diyor, ben üzerine performans diyorum.
GNU/Linux'un herhangi bir dağıtımı ile ekran kartı kullanımı düzelecek.
Bilgisayarı Windows performansından yüksek kullanmaya devam edecek.

Neden illaki yazılım platformu gibi kullansın?

Kral, öncelikle "Yazılım falan" yazdım. Konu sahibi ekran kartındaki sorunu belirtmemiş iken teşhisi neye dayanarak koydun merak ediyorum. Bende Linux kullanıyorum ve önermiyorum. Bunda bu kadar takılacak ne var anlamadım.
Neye dayanarak önermediğini yaz herkes açık bir şekilde sebebini anlasın, konu bilgilendirici olsun.
Yoksa ilk yazdığın yorumdan beri temelsiz anti-propaganda.

Linuxla minuxla uğraşma boş yere. Çok merak ediyorsan...

Wine, PlayOnLinux (Zaten Wine tabanlı) ile çalıştırılacak uygulamalar ya daha düşük performansta çalışacak, ya düzgün çalışmayacak ya da hiç çalışmayacak.
Ancak aynı uygulamanın Windows'ta da GNU/Linux'ta da "native" kurulumu varsa genel olarak uygulama GNU/Linux'ta daha performanslı çalışacaktır.
Büyük ihtimalle eski sürüm olduğu için ben kodlamada ya da Wine/PlayOnLinux kullanırken sorun yaşıyordum. Linux tekrar yüklemek istiyorum :D

Neye dayanarak önermediğini yaz herkes açık bir şekilde sebebini anlasın, konu bilgilendirici olsun.
Yoksa ilk yazdığın yorumdan beri temelsiz anti-propaganda.
Arkasında 100'lerce mühendisin bulunduğu sistem, günlük kullanım için daha rahat bence. Ben Linux üzerinde bu rahatlığı yakalayamadım. Sanki bilgisayarın başlat menüsü bile korsan indirilmiş gibi hissettiriyor bana.

Geri
Yukarı