Linux Mint kapanırken "end Kernel Panic - not syncing: Attempted to kill init" hatası

HaWlI KuLlANIcI

Hectopat
Daha fazla  
Geçenlerde Linux Mint kurdum (sürümü hatırladığım kadarıyla 20 Ulyana'ydı. Xfce olanı indirmiştim.) Sistem çok düzgün bir şekilde açılıp kapanıyordu. Bir tane hata ile bile karşılaşmamıştım. Sonra canım çekti ve multi Boot yaparak Ubuntu'yu da kurmak istedim. Kurdum güzel bir şekilde çalışıyor şu anda.

Ubuntu'yu birazcık kullandıktan sonra Linux Mint'e geçiyim dedim. Girdim, önceden çok hızlı bir şekilde açılan Linux Mint bu sefer 10 dakikada açıldı. Bir gariplik sezdim, sistem acayip şekilde yavaştı. Baktığımda da her şey normal gözüküyordu, hiçbir şey fazladan yük bindirmiyordu sisteme. Sonra kapat dedim ve aşağıdaki hata çıktı;

IMG_20210324_161453.jpg

IMG_20210324_161450.jpg

Yazılımsal bir sıkıntı ise kafaya pek takmayacağım, Linux Mint'i kaldırabilirim. Son günlerde 2 tane işletim sistemi kurduğumdan olsa gerek harddiske veya herhangi bir parçaya bir şey olduysa, o beni çok korkutuyor.

Hocalarım bir de diğer sistemlerde nasıl olduğunu bilmiyorum ama Linux Mint'te de Ubuntu'da da kapat dediğimde bir kod çıkıyor, sonra sistem çok hızlı bir şekilde kapanıyor. Belki Windows'dan dolayı böyle alışmışımdır bilmiyorum, ekleyeyim dedim.
Bu arada bu Linux'lardan pek anlamam, yanlış veya saçma bir şey dediysem kusuruma bakmayın.

Birazdan harddiski test edeceğim.

Geri
Yukarı