Linux Mint önemli güvenlik güncellemesi

Rashmore

Kilopat
Makaleler
54
Yer
@bluebard
1613842385100.png

[20.02.2021] Linux Mint için önemli bir güvenlik güncellemesi geldi. Lütfen sisteminizi güncelleyin.

[CODE lang="bash" title="Güncelleme"]sudo apt update && sudo apt upgrade[/CODE]

Güncelleme yöneticinizden veya yukarıdaki komut ile hemen güncellemenizi tavsiye ediyorum.
kaynak:

Son düzenleyen: Moderatör:
Firefox ile alakalı güncellemeymiş sanırım. Manjaro için de güncelleme paketi gelmiş. Ve 85.0.1 için kritik güncelleme yazılmış Mozilla'nın sitesinde.
Eki Görüntüle 888588

Mint'de ne olmuş anlamadım ben de.

Benim anlamadığım husus Mint'i neden güncelliyoruz? Bu durumda kritik güncelleme Firefox'a gelmiş oluyor.

"Sisteminizi güncel tutun, güncel tutmak açıklardan korunmak için önemli" kabilinden bir blog yazısı bu. Ayrıca nasıl otomatik güncelleme yapılacağı ve Timeshift ile anlık görüntü alnacağından bahsediliyor.

Aynen. Ben de öyle olduğunu düşünüyorum. Eğer önemli bir güvenlik güncellemesi olsaydı hangi açıkları kapattığını vs. koyarlardı. Bu yazıda ise biz sizden veri almıyoruz, sistemi güncel tutun tarzı bir yazı paylaşmışlar.

Açıklayayım, Firefox üzerinde kritik bir açık meydana geldi. Bunun patch'i yayınlandı 2 hafta kadar önce ama dağıtımlara geç geldi, yorumlar kısmında da yazmışlar zaten bunu. Birçok kişi Firefox kullandığı ve ilk başta verdiği istatistiklere göre çoğunluk sistemini güncel tutmadığı için böyle bir yazı paylaşmışlar. Eğer bu güncellemeyi yapmazsanız Firefox üzerindeki kritik açıktan etkilenme ihtimaliniz var. Ben bunu IRC'de gördüm, eğer çok önemli bir şey değilse duyuru yapmıyorlardı topluluk içinde.

Açıklayayım, Firefox üzerinde kritik bir açık meydana geldi. Bunun patch'i yayınlandı 2 hafta kadar önce ama dağıtımlara geç geldi, yorumlar kısmında da yazmışlar zaten bunu. Birçok kişi Firefox kullandığı ve ilk başta verdiği istatistiklere göre çoğunluk sistemini güncel tutmadığı için böyle bir yazı paylaşmışlar. Eğer bu güncellemeyi yapmazsanız Firefox üzerindeki kritik açıktan etkilenme ihtimaliniz var. Ben bunu IRC'de gördüm, eğer çok önemli bir şey değilse duyuru yapmıyorlardı topluluk içinde.
Neyse ki ben Firefox'u depodan değil kendi web sitesinden indirip kurdum.

Yeni konular

Geri
Yukarı