Linux Mint Oyunda Geç Tepki

Xubuntu yerine bahsettiğim GNOME, Budgie gibi arayüzlere sahip bir dağıtım deneyebilirsiniz, Xfce güç yönetimi iyi olmadığından yine iyi sonuç alamama ihtimaliniz var, isterseniz tekrar kurulum yapmadan önce şu an kullandığınız dağıtıma bir GNOME'ya da Budgie arayüzü yükleyip öyle deneyelim.

Nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum. Bazı videolarda masaüstğ ekranında CD gibi bir şeyler oluyordu.
Biraz anlatır mısınız.
Ukuu ubuntu deneyeyim mi?
@Şefik Mert

Son düzenleme:
Nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum. Bazı videolarda masaüstğ ekranında CD gibi bir şeyler oluyordu.
Biraz anlatır mısınız.
Ukuu ubuntu deneyeyim mi?
@Şefik Mert
Evet, Ubuntu deneyebilirsiniz, varsayılan olarak bir Gnome türevi olan Unity ile gelir, oyunda daha iyi sonuç alabilirsiniz, ancak uğraşmak istemiyorsanız direk GNOME kurabiliriz Linux Mint'e.
[CODE lang="bash" title="GNOME kurma komutları"]sudo apt install gnome-y
sudo apt install gnome-shell[/CODE]
Bu komutları sırası ile girdikten sonra bilgisayarınıza GNOME kurulur ve bilgisayarınızı yeniden başlatıığınızda şöyle bir ekran gelecek ve işatetlediğim tuşa basarak açılışta hangi masaüstü ortamı ile girmek istiyorsanız onunla girebilirsiniz, fotoğraf Ubuntu'ya ait ama Linux Mint'e de benzer bir ekran karşılar sizi.
Ekran Görüntüsü - 2021-01-19 10-18-36.png

Evet, Ubuntu deneyebilirsiniz, varsayılan olarak bir Gnome türevi olan Unity ile gelir, oyunda daha iyi sonuç alabilirsiniz, ancak uğraşmak istemiyorsanız direk GNOME kurabiliriz Linux Mint'e.
[CODE lang="bash" title="GNOME kurma komutları"]sudo apt install gnome-y
sudo apt install gnome-shell[/CODE]
Bu komutları sırası ile girdikten sonra bilgisayarınıza GNOME kurulur ve bilgisayarınızı yeniden başlatıığınızda şöyle bir ekran gelecek ve işatetlediğim tuşa basarak açılışta hangi masaüstü ortamı ile girmek istiyorsanız onunla girebilirsiniz, fotoğraf Ubuntu'ya ait ama Linux Mint'e de benzer bir ekran karşılar sizi. Eki Görüntüle 943079
Teşekkürler. Deneyeceğim.
Gnome ile sorun çözüştür. Hepinize teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı