Linux Mint Team Viewer Tepki vermiyor ve kurulumdan sonra hata veriyor

Arda KC

Hectopat
Makaleler
4
Apt --fix-broken install bu komut çalışmıyor.
Çalıştırmanın bir yolu var mı?

Apt install -f kurulu.

Team Viewer'e tıkladığımda yanıt vermiyor.
Ve kurulumun sonunda bir hata veriyor.

Detaylar resimlerde.

Linux Mint Debian.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    112,9 KB · Görüntüleme: 53
  • unknown (1).png
    unknown (1).png
    37,7 KB · Görüntüleme: 44
  • unknown (2).png
    unknown (2).png
    94,9 KB · Görüntüleme: 58
Çözmene sevindim, RPM için alien kullandınız galiba?

Hayır bir şey kullanmadım bu arada sanırım Arch Linux kullanıyorsunuz ya da Manjaro mu?

Apt install RPM yazarak RPM uzantılı dosyaları kurabiliyorsunuz Linux Mint Debian'da deneyimldim oradada bir deneyin belki çalışır.

Hayır bir şey kullanmadım bu arada sanırım Arch Linux kullanıyorsunuz ya da Manjaro mu?

Apt install RPM yazarak RPM uzantılı dosyaları kurabiliyorsunuz Linux Mint Debian'da deneyimldim oradada bir deneyin belki çalışır.

LMDE kullanıyorsanız tabi mümkün, çünkü LMDE'nin kendinde var.
Ancak hatırlayaım, Debian tabanında her RPM paketi sağlıklı sonuç vermez, zamanında çok deneyimim olmuştu bu konuda.

Olabilir bu yazılımdan yazılıma göre değişir bence, şu anda Team Viewer'i akıcı bir şekilde kullanabiliyorum.

Bu soruna bir çözüm bulamadım ama böyle bir sorunla karşı karşıya gelirsem tekrar RPM ile kurmayı deneyeceğim yardım için sağ olun.

LMDE'de Gdebi kurulu geliyor. İndirdiğiniz pakete sağ tıklayıp Gdebi ile kursaydınız zaten bütün bağımlılıklar otomayik yüklenirdi. Gdebi uçbirimden de kullanılabilir sudo gdebi paket.deb . Bu şekilde kullanınca da bağımlılıklar otomatik yüklenir, yani aşağıdaki gibi...

Kod:
sudo gdebi teamviewer_15.11.6_amd64.deb'
[sudo] password for *****:          
Reading package lists... Done
Building dependency tree      
Reading state information... Done
Reading state information... Done
Şu paketlerin kurulmasını gerektiriyor: libqt5positioning5 libqt5printsupport5 libqt5qml5 libqt5quick5 libqt5sensors5 libqt5webchannel5 libqt5webkit5 qml-module-qtgraphicaleffects qml-module-qtquick-controls qml-module-qtquick-dialogs qml-module-qtquick-layouts qml-module-qtquick-privatewidgets qml-module-qtquick-window2 qml-module-qtquick2

Remote control and meeting solution.
TeamViewer provides easy, fast and secure remote access and meeting solutions
to Linux, Windows PCs, Apple PCs and various other platforms,
including Android and iPhone.
.
TeamViewer is free for personal use.
You can use TeamViewer completely free of charge to access your private
computers or to help your friends with their computer problems.
.
To buy a license for commercial use, please visit http://www.teamviewer.com
.
This package contains Free Software components.
For details, see /opt/teamviewer/doc/license_foss.txt
Bu yazılım paketini kurmak istiyor musunuz? [e/H]:

dpkg komutu ile kurulum, tüm bağımlıklarının kurulu olduğu paketler için uygun olabilir. Ya da bir uygulama paketinin tüm bağımlılıkları tek bir dizin altındadır, bunları toplu olarak kurmak için. sudo dpkg -i *.deb gibi.. dpkg'nin zorlayarak kurma kaldırma kipi gibi işlevleri özel durumlar için kulllanılabilir, paketi zorlayarak kurmak ya da kaldırma gibi amaçları olabilir. Bunlar haricinde Gdebi'yi kullanmanız daha uygundur, dpkg biraz daha isviçre çakısı benzer işlevler için uygun..

RPM paketi bağımlılık bağımsız kurulmuştur, yani paket bağımlılıklarının gerekeceği işlevlerde sorun yaşamanız kaçınılmaz. Alien ile çevrilen paketlerde de bağımlılıklar tam olarak aktarılmıyor. Zaten aktarılsa bile, aktarılan bağımlılıkların Debian deposundaki paketlerle aynı isim ya da sürüme sahip olması ancak şans eseri olabilir. Alien ile paket dönüştürmeleri, sadece paket bağımlılığı gerektirmeyen uygulamalar için düşünülebilir.

RPM ile kurduğunuz uygulamayı kaldırıp, paketi Gdebi ile sorunsuz biçimde kurmayı denemenizi öneririm.

Geri
Yukarı