Çözüldü Linux Mint Üzerinden Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

turkkomandosu

Decipat
Anladığım kadarıyla Rufus programı Linux üzerinde çalışmıyor. Buna alternatif hangi uygulamayı kullanabilirim? Rufus'taki gibi direkt kuracak mıyım? Yapmam gereken başka ayar var mı? Windows 10 ISO dosyasını indirdim. Kurulum yapacağım USB'nin içinde Linux ISO dosyası var.

Sistemim:
  • Xeon E5430.
  • G31M-ES2l anakart.
  • 2x2 4 GB 800MHz DDR2 RAM.
  • 240 GB SSD.
  • GTX 950 ekran kartı.
Linux Mint Xfce kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
USB'nin içi böyle:

ISO dosyasını olduğu gibi kopyalayacaksın, içini açmayacaksın. USB bellekteki Ventoy etiketli bölüme, ISO dosyalarını olduğu gibi kopyala, aşağıdaki resimdeki gibi olacak yani.

ventoy.png
Belki uygulamanın güncel sürümü ile ilgili bir sorun olabilir. Özelikle 1.0.38 sürümü dene bakalım. Release Ventoy 1.0.38 release · ventoy/Ventoy

Bir de USB'ye Windows ISO dosyası yerine, Linux ISO dosyası kopyala. Bu durumda sonuç değişirse, sorun ISO dosyası ile ilgili olabilir.

Eski sürüm Ventoy'u kurdum, deniyorum hocam şimdi. 2 adet ISO dosyası var elimde, biri eski diğeri yeni. İkisiyle de deneyeceğim.
@OzgunP Hocam eski Ventoy ile de hata aldım...
USB'nin içi böyle:
Ekran görüntüsü_2021-04-04_16-46-09.png

Ventoy üzerinde aşağıdan Local Boot deyince şöyle bir ekran çıkıyor:
index.jpeg

Buradan Windows demeyi denedim ama yine Linux'a atıyor. Başka bir şey mi seçmem lazım acaba? Birde isterseniz WoeUSB ile deneyelim. O nasıl olacak?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı