Linux Mint uma 20.2 beta çıkmış

@runit hocam ben 20.1 kullanıyorum. Bu yeni sürüme nasıl geçeceğiz? Windows benzeri Update mi gelecek? Yoksa ISO ile kurulum mu gerekiyor?

Kararlı sürüm çıktıktan kısa bir süre sonra, Linux Mint 20.x serisinden yükseltme yapmak için yol açılıyor. Bu gerçekleştiğinde, Sistem Raporları aracında uyarı veriliyor. Buna tıklayarak ya da Güncelleme Yöneticisinin Düzenle menüsünde bulunan seçenek üzerinden yükseltmeyi başlatabiliyorsunuz. Böylece bir güncelleme aracı açılıyor, bunu izleyerek güncelleme yapıyorsunuz, oldukça kolay.

lm-20-2-upg-2.png
lm-20-2-upg-1.png
lm-20-2-upg-3.png

Beta sürümden kurulum yapanların, sadece Güncelleme Yöneticisindeki güncellemeleri kurmaları yeterli.

Biraz arastirdim. mintupgrade komutu ile guncel surume yukseltebiliyormussun.

mintupgrade taban değiştiğinde geçiş yapmak için kullanılıyor, yani Linux Mint 21 çıktığında bu komutla güncelleme yapılacak. Linux Mint 19'dan bu şekilde yükselttiğim bir sistemi hâlâ kullanıyorum, Linux Mint 21'e de bu şekilde yükseltirim artık.

Deneme amaçlı beta sürümü kurmuştum, şu hali bile kullanılabilir durumda. Zaten oturmuş bir yapı üstüne inşa edildiği için, böyle olması normal sayılır.
Kararlı sürüm çok bekler mi?

Bir ayı bulacağını sanmıyorum, hatta 15 gün içinde dahi yayınlanabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı