Linux Mint yüklemeli miyim?

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
iç mimar
Ben ekseriyetle masaüstü bilgisayarımı render ve işlerim için kullanıyorum.
Dizüstü bilgisayarımda ise ara sıra AutoCAD'e çizimler yapıyorum. Onun haricinde genel olarak sadece tez yazarak, internette takılıyorum.

Dizüstü PC özellikleri:
ASUS Marka
i7-2630QM
GT 550M @ 2 GB
16 GB RAM bulunmaktadır.

Sırf merak ettiğim için Linux kullanmak istiyorum. Linux Mint en kolay olanı diyorlar. Acaba USB'ye Mint kurup oradan Boot edip denemek zor mudur? Bunun için 16 GB USB yeterli olacak mıdır?
Ayrıca dwg uzantılı dosyalarda çalışmak için AutoCAD'e alternatif Linux'da kullanılan yazılım var mıdır?
"Hayır bence macOS kullan" gibi fikirler var ise bu önerilere de açığım. Maksat değişiklik olsun. Masaüstüm zaten Windows 10 kalacak.

Ayrıca dwg uzantılı dosyalarda çalışmak için AutoCAD'e alternatif Linux'da kullanılan yazılım var mıdır?
Benzer alternatif uygulamalar var ancak ne kadar iş görür, kullanmadığımız için bilemeyeceğim.

Geçebilirsiniz, ben tavsiye ederim.

Dizüstü bilgisayarımda ise ara sıra AutoCAD'e çizimler yapıyorum. Onun haricinde genel olarak sadece tez yazarak, internette takılıyorum.

Dizüstü PC özellikleri:
ASUS Marka
i7-2630QM
GT 550M @ 2 GB
16 GB RAM bulunmaktadır.

Sırf merak ettiğim için Linux kullanmak istiyorum. Linux Mint en kolay olanı diyorlar. Acaba USB'ye Mint kurup oradan Boot edip denemek zor mudur? Bunun için 16 GB USB yeterli olacak mıdır?
"Hayır bence macOS kullan" gibi fikirler var ise bu önerilere de açığım. Maksat değişiklik olsun. Masaüstüm zaten Windows 10 kalacak.
Bak sana gezegendeki en mantıklı şeyi diyeceğim.
Dual boot yap hem Win hem Linux kullan :D.
Linux Mint'e alternatif var.
İstersen Kubuntu da güzeldir.

Dizüstü PC özellikleri:
ASUS marka.
i7-2630qm
GT 550M @ 2 GB.
16 GB RAM bulunmaktadır.

1 kolaydır.
2 2 GB'le bile olur.

Acaba USB'ye Mint kurup oradan Boot edip denemek zor mudur?

Hayır, gayet kolaydır. Sadece BIOS'dan USB belleği seçin, sonra gelen seçeneklerden ilkini seçin. Denemeye hemen başlayabilirsiniz.

Bunun için 16 GB USB yeterli olacak mıdır?

İsterse USB bellek 4 GB olsun. 16 GB yeter de artar bile. 8 GB öneririm.

Bu konuda herhangi bir fikrim yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı