Linux nasıl kurulur?

Hem Windows'u hem de Linux'u kullanmak istiyorum. Nasıl kuracağım? Hangi Linux sürümünü önerirsiniz?

Sistemim:
R5 1500X.
8 GB RAM.
1050 Ti.
Linux Mint Cinnamon ile başlayabilirsiniz. ISO dosyasını indirip Rufus ile USB diskinize yazıp bilgisayarınızı USB bellekten önyükleyerek kuruluma başlayabilirsiniz. Windows ve Linux aynı anda Dual Boot yapmak için öncelikle Windows kullanırken boş disk alanı oluşturup Linux kurulumunda oraya kurulum yapabilirsiniz.

Fedora Workstation.
Fedoranın sitesinden Media writer indirin, sürümü seçin zaten kendi hallediyor. Boot edin, ileri ileri bu kadar. Sadece disk kısmına dikkat edin. Windowsda kesinlikle daha kolay ;).
Kolay gelsin.
Hem Windows'u hem de Linux'u kullanmak istiyorum. Nasıl kuracağım? Hangi Linux sürümünü önerirsiniz?

Sistemim:
R5 1500X.
8 GB RAM.
1050 Ti.

Bilgisayarın üzerinden sanal bir işletim sistemi oluşturabilirsin sitesinden ISO dosyasını indirerek bir sanal makine oluşturan uygulama üzerinden açabilirsin tabii bunların ayarlaması cartları curtları var bu videoda öğrenebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarın üzerinden sanal bir işletim sistemi oluşturabilirsin sitesinden ISO dosyasını indirerek bir sanal makine oluşturan uygulama üzerinden açabilirsin tabii bunların ayarlaması cartları curtları var bu videoda öğrenebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Arkadaş sanal makine değil dual boot yapmak istiyor.

Şimdi Linux olarak milli olan Pardus öneririm sitesinden indirip USB'ye yazın sonrasında bunu yapın

Geri
Yukarı