Linux önerisi

Arco Linux Cutefish.
Arco Linux KDE Plasma.
Arco Linux bspwm.
Manjaro Linux KDE Plasma veya Xfce.

Sanal makinede oyun oynayamayacağını biliyorsun değil mi?
Ekran kartını sanal makineye devredebilirsin. Ama yeni bir kullanıcının yapabileceğini sanmıyorum.
Az önce gördüğüm bir konu üzerine Linux yüklemek ve deneyimlemek istedim. Sanal bilgisayara kuracağım çünkü çok fazla oyun oynuyorum yani Windows şart.
Mint yükleyecektim ama Torrent linki verdi ve hiç uğraşmak istemiyorum. Güvenilir bildiğiniz ISO var mıdır?(önerdiğiniz başka dağıtımlarında ISO dosyasını atabilirsiniz.)
Dualboot yap. Oyun oynayacağın zaman Windows'a geçer, oynadıktan sonra GNU/Linux'a geri dönersin.

Yok ağır oyunlar oynamayacağım zaten.
Sanal makineye ekran kartı vermeden Minecraft bile oynayamazsınız.
Ekran kartınızı devre dışı bırakıp sanal makineye vermeniz gerek.
Ekran kartı veremiyorsanız sanallaştırma olmadan oyun oynamanız gerek.

Ekran kartı verseniz bile Valorant oynayamazsınız.
Vanguard sanal makinede olduğunu anladığı anda çalışmayı reddeder. Sanal makinede Valorant oynayamazsınız.

Ekran kartını sanal makineye devredebilirsin. Ama yeni bir kullanıcının yapabileceğini sanmıyorum.
Windows Server kullanmadığı sürece Windows tarafında bunu yapamaz diye biliyorum. GNU/Linux tarafında ise düzgün bir şekilde yapabilmek için birden fazla GPU'ya ihtiyacı var diye biliyorum.

Windows server kullanmadığı sürece Windows tarafında bunu yapamaz diye biliyorum. GNU/Linux tarafında ise düzgün bir şekilde yapabilmek için birden fazla GPU'ya ihtiyacı var diye biliyorum.
Windows'ta olup olmadigini bilmiyorum fakat GNU/Linux'ta duzgun bir sekilde bir GPU ile yapilabiliyor, eger destekleyen bir GPU var ise vGPU bile kullanilabilir.

GNU/Linux'ta duzgun bir sekilde bir GPU ile yapilabiliyor, eger destekleyen bir GPU var ise vGPU bile kullanilabilir.
Hangi çözüme bakarsam bakayım GPU'nun sanal makineye verilmesi için GNU/Linux oturumunun sonlandırılması gerektiği yazıyor. Bu da çok kullanışlı olmuyor. Düzgün bir şekilde yapabilmekten kastım buydu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı