Linux programlama için dağıtım önerisi

Favicon

Kilopat
Daha fazla  
Ben üniversitede yazılım mühendisi olmak istiyorum. Ve sabırsız olduğum için şimdiden kodlama dünyasına girmek istiyorum (Lise 1. sınıfım). Öncelikle Python ile başlayacağım. Ve internette, Linux'un kodlama için daha uygun olduğu konusunda birçok yazı var. Ama hangi Linux? Hiçbir site direkt olarak bu soruyu kategorilere ayırarak yazmayıp direkt olarak o Linux dağıtımı hakkında bilgi vermiş (Amerika menşeili vb.) Peki kodlama için hangisi?

Geldik günümüzün gerçeklerine, Windows birçok şey için daha uyumlu. Özellikle benim gibi oyun oynayan biri için Windows bir zorunluluk. Aynı bilgisayarda hem Linux hem Windows kurulu olabilir mi? Bu arada şu anda Windows'tan yazıyorum, format atmadan böyle bir olay yapılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows ile Linux'u Dual Boot ile kullanabilirsiniz. Açılışta işletim sistemi seçtirmektedir. Standart, el değmemiş bir Linux bulsan, tüm modifikasyonları yapabilirsin. Ayrıca Dual Boot değil de sanal makine kullanabilirsin.

Ben üniversitede yazılım mühendisi olmak istiyorum. Ve sabırsız olduğum için şimdiden kodlama dünyasına girmek istiyorum (Lise 1. sınıfım). Öncelikle Python ile başlayacağım. Ve internette, Linux'un kodlama için daha uygun olduğu konusunda birçok yazı var. Ama hangi Linux? Hiçbir site direkt olarak bu soruyu kategorilere ayırarak yazmayıp direkt olarak o Linux dağıtımı hakkında bilgi vermiş (Amerika menşeili vb.) Peki kodlama için hangisi?

Geldik günümüzün gerçeklerine, Windows birçok şey için daha uyumlu. Özellikle benim gibi oyun oynayan biri için Windows bir zorunluluk. Aynı bilgisayarda hem Linux hem Windows kurulu olabilir mi? Bu arada şu anda Windows'tan yazıyorum, format atmadan böyle bir olay yapılabilir mi?
Başlangıç için Linux mint kullan. Sisteme ısınınca diğer dağıtımları daha kolay öğrenirsin. Kodlama öğrenme konusunda Windows ile Linux fark teşkil etmiyor. Zamanla anlayacağını düşünüyorum, kolay gelsin :)

Merhaba,
Öncelikle bunun distro ile alakasi yok bana sorarsan, IDE'ni bulmalısın.

IDE'yi benim önermem çok da mantıklı değil, çünkü hangisinde rahat ediyorsan onu seçmelisin. Bulduklarinin hepsini dene.

Sistemi Dual Boot ile kullanabilirsin veya sanal makineden de açabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı