Linux USB sorunları

Arda KC

Hectopat
Makaleler
4
Bazı Linux yapılarında Windows'da kullandığım USB'leri linuxse taktığım zaman şöyle bir hata meydana geliyor ekran görüntüsünü attım.

Windowsda bitlocker ile şifrelediğim USB'ler Kali Linux'de çalışıyor fakat birkaç denediğim Linux yapısında çalışmadı bunlar Ubuntu Linux Mint zorin OS yapılarında çalışmıyorlar. Bu sorunun çözümü var mı? Eğer yoksa neden böyle oluyor?

Bitlocker ile şifrelediğim USB'ye tıkladığım zaman tepki yok.

Linux kullanmak istiyorum fakat bu USB sorunundan ötürü Windows'a tekrar geçmeyi düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2020-10-11_18-51-48.png
    Ekran görüntüsü_2020-10-11_18-51-48.png
    1,9 KB · Görüntüleme: 48
  • Ekran görüntüsü_2020-10-11_19-23-39.png
    Ekran görüntüsü_2020-10-11_19-23-39.png
    7,1 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Ubuntu bitlocker desteklemez( en azından bildiğim dağıtımları), aynı şekilde windows a ait bitlocker ı desteklemeyen yığınla farklı işletim sistemi var.

Ubuntuya dislocker yüklersen, bitlocker ile şifrelenen cihazları okuyabilir. Fakat her zzaman çalışmaya da bilir.

Şifreli USB'yi elbette göstermemesi gerek, gösteriyorsa asıl o zaman sorun var demektir. Şifreli USB'yi göstermeyen dağıtımları takdir etmek gerek.
Her iki sistemde çalışan aynı şifreleme aracını kullanırsanız her iki sistemde şifreyi açabilirsiniz.
Cloaker her sistemde çalışıyor, Window ve GNU/Linux için buradan indirin.
Ayrıca VeraCrypt her iki sistemde çalışıyormuş, Ubuntu tabanlılara kurmak için alttaki komutları uygulayın.
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:unit193/encryption
Kod:
sudo apt update
Kod:
sudo apt install veracrypt

Geri
Yukarı