Linux veya Windows kullanmaya karar veremiyorum

popos

Picopat
Yer
System76
Arkadaşlar selam iyi geceler. Benim son zamanlarda muzdarip olduğum bir sıkıntıdır bu. Şöyle ki her 3 günde bir ya Windows 10'a ya da Linux dağıtımlarına geçiyorum. Bir türlü bir işletim sisteminde karar kılamıyorum. En son flash diskimi atmayı düşündüm ama çok saçma bir çözüm gibi geldi. Önerileriniz varsa takipteyim.

(Oldukça ciddiyim)

Son düzenleme:
Hocam benim gibi Dual-Boot yapabilirsiniz.( İşi benim gibi abartmayın. En son 5. işletim sistemi için ISO hazırlıyordum.)

Hocam onu da yapmıştım ama hem 240 GB yerim var hem de ne bileyim çift işletim sistemi çok baş ağrıtacak gibi duruyor. Ama şimdi tekrar düşününce gerçekten mantıklı.

Sanal PC'den(virtualbox) istediğinizi yapabilirsiniz, tercihinize bağlı.
Oyun ise: Windows.
İş ofis: Linux.
Hepsini tek tek deneyin hangi güzel gelirse ona geçebilirsin.
Mesela ben Linux kullanıyorum ama Windows 10 sanal PC var.

Arkadaşlar selam iyi geceler. Benim son zamanlarda muzdarip olduğum bir sıkıntıdır bu. Şöyle ki her 3 günde bir ya Windows 10'a ya da Linux dağıtımlarına geçiyorum. Bir türlü bir işletim sisteminde karar kılamıyorum. En son flash diskimi atmayı düşündüm ama çok saçma bir çözüm gibi geldi. Önerileriniz varsa takipteyim.

(Oldukça ciddiyim)

Bir bölüm Windows 10 bir bölüm Linux yapılabilir.

Sanal PC'den(virtualbox) istediğinizi yapabilirsiniz, tercihinize bağlı.
Oyun ise: Windows.
İş ofis: Linux.
Hepsini tek tek deneyin hangi güzel gelirse ona geçebilirsin.
Mesela ben Linux kullanıyorum ama Windows 10 sanal PC var.

Sanal PC kullanmayı sevmiyorum. Çok irite ediyor. Gerçek işletim sistemi kullanmak hep daha temiz bir seçenek gibi gelmiştir.

Hocam onu da yapmıştım ama hem 240 GB yerim var hem de ne bileyim çift işletim sistemi çok baş ağrıtacak gibi duruyor. Ama şimdi tekrar düşününce gerçekten mantıklı.

Hocam ben 70 GB alan ayırdım ama önceden 50 GB'lık alan bile yetmişti Linux Mint'e (ve Ubuntu'ya ve Elementary OS'a )
240 GB'lık alanın 70'ini Windows'un kullandığını varsayalım (normalde çok daha az olur) 70 GB da Linux'a verseniz (yene normalde daha az olur) size kaba bir hesapla 70-80 GB alan kalıyor (240 GB tam 240 olmuyor çünkü.)
(bence GNU/LİNUX dağıtımları>windows)

Ekran Görüntüsü - 2021-04-28 01-09-56.png

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2021-04-28 01-09-56.png
    Ekran Görüntüsü - 2021-04-28 01-09-56.png
    471,4 KB · Görüntüleme: 39

Yeni konular

Geri
Yukarı