Linux yüklü HDD'nin bir kısmı Windows'ta kullanılır mı?

AlpTgin

Hectopat
1 TB SSD ve 1 TB HDD diskim var. SSD'ye Windows 10 kurmak istiyorum. Aynı zamanda HDD için de Linux kullanma fikrindeyim. Mesele şu ki Linux için fazla depolamaya ihtiyacım yok. Linux yüklü HDD'nin bir kısmını ayırıp Windows 10'da kullanma ihtimalim var mı? Var ise nasıl yapılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 TB SSD ve 1 TB HDD diskim var. SSD'ye Windows 10 kurmak istiyorum. Aynı zamanda HDD için de Linux kullanma fikrindeyim. Mesele şu ki Linux için fazla depolamaya ihtiyacım yok. Linux yüklü HDD'nin bir kısmını ayırıp Windows 10'da kullanma ihtimalim var mı? Var ise nasıl yapılıyor?

HDD'deki alanı SSD'ye vermeye çalışıyorsun galiba yanlış anlamadıysam. Bildiğim kadarıyla yapılmıyor.

HDD'deki alanı SSD'ye vermeye çalışıyorsun galiba yanlış anlamadıysam. Bildiğim kadarıyla yapılmıyor.
Aynen öyle yapmak istiyorum. Ses genelde oyun için kullanımda. Linuxda daha çok takilma amacı ile kullanmam 200 GB yeter kalan 800 GB alanı sdd de kullanmak istiyorum
Dual BOOT yapmalısınız.
İşe yarar mı ?
Dual BOOT yapmalısınız.
İşe yarar mı ?
Yapabilirsiniz bölümlere ayırarak. Ama bence hem Windows’u hem de Linux’u SSD’ye kurun diğer türlü Linux yavaş çalışır.
Win10 ile sistemi açınca linux yüklü HDD depolama olarak kullaniliyor yani dogrumudur ?

Aynen öyle yapmak istiyorum. Ses genelde oyun için kullanımda. Linuxda daha çok takilma amacı ile kullanmam 200 GB yeter kalan 800 GB alanı sdd de kullanmak istiyorum

İşe yarar mı ?

İşe yarar mı ?

Win10 ile sistemi açınca linux yüklü HDD depolama olarak kullaniliyor yani dogrumudur ?
Linux kurmadan önce arama yerinde adını tam hatırlamıyorum ama galiba “Sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir”di arayın. Ordan ssd veya hdd alanını bölün. O böldüğünüz alana Linux kurun. Sonra Windows açtığınızda Linux’un olduğu bölüm görünmeyecek ama böldüğünüz diğer kısım görünecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı