Linux'a geçilmeli mi?

whyGhosT

Kilopat
Hocam, ben yazılımcı olmak istiyorum. "Zamanı gelince" Linux kullanmayı öğreneceğim. Ben hem oyunumu oynayan hem ders için işlerime bakan, işte EBA canlı ders, PowerPoint vb. uygulamalar kullanan birisiyim. Sizce direkt Linux'a mı geçmeliyim? Yoksa Windows'ta kalıp sanal PC'den işimi mi görmeliyim? Neden?

Hocam, ben yazılımcı olmak istiyorum. "Zamanı gelince" Linux kullanmayı öğreneceğim. Ben hem oyunumu oynayan hem ders için işlerime bakan, işte EBA canlı ders, PowerPoint vb. uygulamalar kullanan birisiyim. Sizce direkt Linux'a mı geçmeliyim? Yoksa Windows'ta kalıp sanal PC'den işimi mi görmeliyim? Neden?

Linux'a direk geçerseniz alışmanız uzun sürer bu yüzden sanal bilgisayara Linux kurarak Linux'u adım adım öğrenin

Programlama ogrencisi iseniz yuklemeyin zira Visual Studio Linux'ta yok. Ofis programlari icin alternatifler var, eger isterseniz gecebilirsiniz. Hiz ve driver konusunda Windows'tan kat kat daha iyi.
Yok hocam yakında inşallah :) Liseliyim henüz.
Çok kullanmak istiyorsanız Dual Boot ile yükleyin.

Linux'a direk geçerseniz alışmanız uzun sürer bu yüzden sanal bilgisayara Linux kurarak Linux'u adım adım öğrenin

Seçim yapmana gerek yok, dual boot denilen bir şey var.

O zaman sanal makine ile deneyin ama pek performans beklemeyin bence.

Linux dağıtımlarının boyutu 1 GB falan. Onun için endişe etmeye gerek yok bence.
Anladım hocam teşekkürler :) İlk başta sanala kurup ordan dual boot yapacağım.

Geri
Yukarı