Linux'ta hangi oyunlar oynanabilir?

Steam'de Valve tarafından geliştirilmiş oyunları ve diğer çoğu oyunu oynayabilirsin AAA kalitesinde oyunlar var mıdır emin değilim ama fazlasıyla geniş bir kataloğa sahip.

Steam üzerinden steam da bulunun neredeyse tüm oyunları oynayabilirsin. Bazılarının optimizasyonu çok kötü, bazılarının optimizasyonu windows dan daha iyi. Hem siz yeter ki azim edin. Linux da cozemeyeceginiz hiçbir problem yok.

Steam üzerinden Steam'da bulunun neredeyse tüm oyunları oynayabilirsin. Bazılarının optimizasyonu çok kötü, bazılarının optimizasyonu Windows'dan daha iyi. Hem siz yeter ki azim edin. Linux'da cozemeyeceginiz hiçbir problem yok.

Steam dışı en iyi örnek sanırım emulatörler olabilir PS2 PSP Nintendo vs bu tarz konsol emulatörleri 2 kat daha iyi çalışıyor benim deneyimlemem bu yönde bu da tamamiyle düşük donanım kullanımından kaynaklı bir durum Linux tabanlı işletim sistemleri donanımlardaki yükü bir hayli azaltıyor.

Steam dışı en iyi örnek sanırım emulatörler olabilir PS2 PSP Nintendo vs bu tarz konsol emulatörleri 2 kat daha iyi çalışıyor benim deneyimlemem bu yönde bu da tamamiyle düşük donanım kullanımından kaynaklı bir durum Linux tabanlı işletim sistemleri donanımlardaki yükü bir hayli azaltıyor.
Linux her yönüyle windows dan çok daha iyi bir işletim sistemi. Windows a göre kaynakları (ram, işlemci, ekran kartı ve diğer donanımlar) çok daha iyi şekilde yönetiyor. Buda linux u windows dan üstün kılıyor.

Geri
Yukarı