Linux'ta ne gibi zorluklar yaşanır?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Kolay gelsin.

Linux işletim sistemine geçmeyi çok istiyorum fakat biraz öğrenemem diye korkuyorum. Duyduklarıma göre Linux, Windows'a göre biraz karışıkmış. Ek olarak ben bu Linux işletim sisteminde Steam'deki oyunlarımı yükleyip oynayabilir miyim? Linux'ta genel olarak ne gibi zorluklar yaşarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows da hiç bilmeyen birisine göre biraz karışık. Alışkanlık meselesi sadece. Linux'a Steam kuruluyor ancak Windowsta oynadığın tüm oyunları oynayamıyorsun. Ben ETS 2 kurmuştum. Ama grafikler windowsa göre düşüktü.

Öncelikle herhangi bir 3-4 aylık Linux deneyiminiz yoksa kesinlikle sisteminize kurmayın çok sorun yaşarsınız Virtual Machine'ye kurun öğrenin alışın.
Ek olarak ben bu Linux işletim sisteminde Steam'deki oyunlarımı yükleyip oynayabilir miyim?
Valve oyunları çalışıyor fakat diğer oyunlarda sıkıntı çıkabilir.

Çoğu şeyi komut yazarak halletmen gerekiyor. Puppy Linux kullanmıştım ekran parlaklığı birden kısılmıştı ve Facebook'ta kodu bilen bir Hindistan'lı ile karşılaşmasam açamayacaktım. Aynı şekilde USB bellek çıkarırken kod yazmazsam PC kapanmıyordu, tuşa basarak kapatıyordum vs. kullanılan dağıtıma göre değişebilecek ufak tefek pek çok sorun çıkabiliyor.

Kolay gelsin.

Linux işletim sistemine geçmeyi çok istiyorum fakat biraz öğrenemem diye korkuyorum. Duyduklarıma göre Linux, Windows'a göre biraz karışıkmış. Ek olarak ben bu Linux işletim sisteminde Steam'deki oyunlarımı yükleyip oynayabilir miyim? Linux'ta genel olarak ne gibi zorluklar yaşarım?
Emin olun ki windows'da 100 kere tıklaya tıklaya bir hal kalıyorsun. Linux'da tek yapman gereken kod yazmak ki bu zor bir şey değil kurduğun distroya göre "sudo apt-get install program" veya "sudo pacman -S program" gibi kodlar yazman gerekiyor. Steam kurup Linux destekleyen bütün oyunları oynayabilirsin, desteklemeyen oyunları ise proton ile açabilirsin.
Burada da oyun testleri var:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı