Çözüldü Linux'ta Roblox Oynayabilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kronk

Decapat
Bilgisayarıma Linux yüklemeyi düşünüyorum, sistem özelliklerim hem biraz kötü hem de Online Phyton dersleri görüyorum, hem de arayüzü çok güzel geliyor bana, sadece CS:GO ve Roblox oynuyorum bilgisayarımda, Linux Ubuntu kullanan bir arkadaşım sorunsuz CS:GO oynuyordu, ama Roblox oynayamıyordu, ben arkadaşlarımla Roblox oynamak istediğimde VirtualBox aracılığıyla Roblox oynayabilir miyim?

Çözüm
123333.PNG
Bilgisayarıma Linux yüklemeyi düşünüyorum, sistem özelliklerim hem biraz kötü hem de Online Python dersleri görüyorum, hem de arayüzü çok güzel geliyor bana, sadece CS:GO ve Roblox oynuyorum bilgisayarımda, Linux Ubuntu kullanan bir arkadaşım sorunsuz CS:GO oynuyordu, ama Roblox oynayamıyordu, ben arkadaşlarımla Roblox oynamak istediğimde VirtualBox aracılığıyla Roblox oynayabilir miyim?

Olaya giriyorum yanlış çözüm:

Bilgisayarıma Linux yüklemeyi düşünüyorum, sistem özelliklerim hem biraz kötü hem de Online Python dersleri görüyorum, hem de arayüzü çok güzel geliyor bana, sadece CS:GO ve Roblox oynuyorum bilgisayarımda, Linux Ubuntu kullanan bir arkadaşım sorunsuz CS:GO oynuyordu, ama Roblox oynayamıyordu, ben arkadaşlarımla Roblox oynamak istediğimde VirtualBox aracılığıyla Roblox oynayabilir miyim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu izleyerek yapabilirsin

Grapejuice ile çalışır komutlar:
sudo dpkg --add-architecture i386

sudo apt update

sudo apt upgrade

sudo apt install -y wget gpg

wget -O- https://gitlab.com/brinkervii/grapejuice/-/raw/master/ci_scripts/signing_keys/public_key.gpg | gpg --dearmor > /tmp/grapejuice-archive-keyring.gpg

sudo cp /tmp/grapejuice-archive-keyring.gpg /usr/share/keyrings/

rm /tmp/grapejuice-archive-keyring.gpg

sudo tee /etc/apt/sources.list.d/grapejuice.list <<< 'deb [signed-by=/usr/share/keyrings/grapejuice-archive-keyring.gpg] https://brinkervii.gitlab.io/grapejuice/repositories/debian/ universal main' > /dev/null

sudo apt update

sudo apt install -y grapejuice

sudo apt install p7zip-full

wget -O gjscript.py https://pastebin.com/raw/5SeVb005

grapejuice gui

python3 gjscript.py

sudo apt install wine

grapejuice gui

Bilgisayarıma Linux yüklemeyi düşünüyorum, sistem özelliklerim hem biraz kötü hem de Online Phyton dersleri görüyorum, hem de arayüzü çok güzel geliyor bana, sadece CS:GO ve Roblox oynuyorum bilgisayarımda, Linux Ubuntu kullanan bir arkadaşım sorunsuz CS:GO oynuyordu, ama Roblox oynayamıyordu, ben arkadaşlarımla Roblox oynamak istediğimde VirtualBox aracılığıyla Roblox oynayabilir miyim?
Evet .

Windows'tan vazgeçme bence.

Linux'de Windows'da yapabileceğin şerlerin 10 katı evet Roblox yok ama diğer şeyler var ve neredeyse her şey ücretsiz ve programlama kostümize etme optimize etme gibi şeyler üst safada ve hayır her şeyi terminalle kodla değil çoğu şey Windows gibi örneğin şu anda kullandığım Linux dağıtımı olan Pop!_OS da kendine özel bir marketi var (ücretsiz)ve açık kodlu olduğu için neredeyse her şey yapılabilir aslında Windows'dan değil Linux'den vazgeçmemek lazım.

Linux'de Windows'da yapabileceğin şerlerin 10 katı evet Roblox yok ama diğer şeyler var ve neredeyse her şey ücretsiz ve programlama kostümize etme optimize etme gibi şeyler üst safada ve hayır her şeyi terminalle kodla değil çoğu şey Windows gibi örneğin şu anda kullandığım Linux dağıtımı olan Pop!_OS da kendine özel bir marketi var (ücretsiz)ve açık kodlu olduğu için neredeyse her şey yapılabilir aslında Windows'dan değil Linux'den vazgeçmemek lazım.

Roblox var.

Geri
Yukarı