Lionel Messi 35 Yaşında

Mbappé'nin bir tık altı maalesef.

Hadi messi vs ronaldo anlarım da mbappé'yle karşılaştırmak ayıp gerçekten.
Mbappé daha yeni, bu adamlar ise 10-15 yıldır bu piyasanın en iyileri. İleride daha iyi olabilir ancak şu an karşılaştırmak saçma.
Hem Messi hem Ronaldo'yu çok seviyorum fakat, bu son verilen Ballon D'Or benim gözümde kariyerinde bir kir bıraktı.
Bence son ballondoru messi haketmişti zaten. Lewa onu sadece gollerde geçebildi.
Diğer her şeyde üstün messiydi.
Copa america’yı da tek başına taşıyarak aldırmasıda ballondorun sahibini belirlemişti zaten.

2020’de ballondor verilseydi lewa alırdı, Cl’yide kaldırdıkları için. Ancak 2021 için bu bence geçerli değil.

@P R O F O U N D 😉

Mbappé'nin bir tık altı maalesef.
Ahahaha. Bomboş kaleye atamayan tarihin en büyük balonu Mbappe ile tarihin en iyi futbolcusunu karşılaştırıyorsun... Ronaldo, Ronaldinho, Maradona, Cryuff, Zico, Hagi, Platini desen anlayacağım ama Mbappe nedir? Bir de bir tık altı demişsin. Ne içtiysen bana da gönder ve futbolu acilen bırak yada gözünle izle...

Şimdi farkettim profil fotoğrafında GSW varmış... niye ben boşa kendimi yordum ki bu kadar? Belli organların yokluğundan dolayı hiçbir faydası olmayacak...
Hem Messi hem Ronaldo'yu çok seviyorum fakat, bu son verilen Ballon D'Or benim gözümde kariyerinde bir kir bıraktı.
Asıl Ronaldo'nunki şaibeliydi... Durum 6-3 iken aradaki fark açılmasın, medya gelirleri düşmesin, medya tarafından rekabet şişirilmeye devam etsin diye Ronaldo'ya verildi. Durum 6-4'e çekildi... futbol dışında bilgin yok galiba... politika, siyaset falan hani...
İleride daha iyi olabilir ancak şu an karşılaştırmak saçma.
Mbappe dediğimiz adam efsane kadro ile 35 yaşındaki Benzema'dan Modric'ten dayak yiyen dünki çocuk. Messi ile Mbappe'yi kıyaslayanın aklından şüphe ederim. Oynadığı lig, 5 büyük ligin en basit ligi... Ligue 1 = Büyük Süper Lig. Yani, boş lig. Böyle bir ligin en iyi takımında oynamak başarı değil. Şampiyonlar Liginde neler oluyor görüyoruz...
Bence son ballondoru messi haketmişti zaten. Lewa onu sadece gollerde geçebildi.
Diğer her şeyde üstün messiydi.
Copa america’yı da tek başına taşıyarak aldırmasıda ballondorun sahibini belirlemişti zaten.

2020’de ballondor verilseydi lewa alırdı, Cl’yide kaldırdıkları için. Ancak 2021 için bu bence geçerli değil.
Farmer Lig'de oynayanlar en son ne zaman Ballon D'Or aldı ki? Hiç baktın mı geçmişe?
Bir oyuncu Ballon D'Or istiyorsa basit liglerden kurtulmalı. Lewandowski iyi futbolcu ama biraz overrated. Bunu Bundesliga'dan çıkarsa anlarsınız.

Pepsiii doğmuş vay bee. İyi futbolcu, ne ara zaman geçti be, daha o gün Pes 13'te ilk sezondan City'e gidiyordu. 25 yaşlarında idi Ronaldo'da 27. Ah be zaman, her şeyin en güzelini alıp gitti.

Mbappé şu an kariyer olarak Messi'den iyi demiyorum. Daha çok genç ama güncel olarak Messi'den iyi diyorum. Messi'nin kariyeri düşüşte. Psg, Real Madrid'e karşı elendiyse bu Messi yüzünden. Mbappé ilk maçta penaltı kazandırdı ve Messi penaltıyı gösterdiği köşeye yerden vurarak kaçırdı. Sonra Mbappé son dakikalarda golünü attı maçı kazandırdı. İkinci maç da aynı şekilde tek gol yine Mbappé'den ve Messi hiçbir şey yapamadı.

Mbappé şu an kariyer olarak Messi'den iyi demiyorum. Daha çok genç ama güncel olarak Messi'den iyi diyorum. Messi'nin kariyeri düşüşte. Psg, Real Madrid'e karşı elendiyse bu Messi yüzünden. Mbappé ilk maçta penaltı kazandırdı ve Messi penaltıyı gösterdiği köşeye yerden vurarak kaçırdı. Sonra Mbappé son dakikalarda golünü attı maçı kazandırdı. İkinci maç da aynı şekilde tek gol yine Mbappé'den ve Messi hiçbir şey yapamadı.
Güncel olarak Messi'den iyi zaten. Ona bir şey diyemeyiz fakat kariyerinin en kötü sezonunu yaşayan Messi ile en verimli dönemindeki Mbappe'yi kıyasladığımızda arada 0.02'den daha büyük bir fark olması gerekmez miydi?

1656320665811.png

Messi sadece istatistik kasamadı bu sezon 6 gol ile böyle bir rating almak bile Messi'nin komple futbolculuğunu gösterir. Mbappe ise şu an sadece bir gölcü, Ronaldo gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı