Lisans ve ön lisans mezunu hangi KPSS'ye girmeli?

Griffn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar lisans mezunuyum, açık öğretim ön lisans okuyorum. Açık öğretim ön lisanstan mezun olunca, ön lisans KPSS girip atanma şansım var mı?

Ön lisans KPSS giremezsin.

DİKKAT: Adayların mezun oldukları en üst öğrenim düzeyinden sınava girmeleri gerekmektedir. 2022-KPSS Lisans sınavına son başvuru tarihi itibarıyla (6 Haziran 2022 ve öncesinde) lisans diploması almaya hak kazanan adaylar 2022-KPSS Ön Lisans sınavına; 2022-KPSS Ön Lisans’a son başvuru tarihi olan 15 Ağustos 2022 tarihi itibarıyla (15 Ağustos 2022 ve öncesinde) ön lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar, ortaöğretim düzeyinde yapılacak sınava başvuramazlar.

Ön lisans KPSS giremezsin.

Dikkat: Adayların mezun oldukları en üst öğrenim düzeyinden sınava girmeleri gerekmektedir. 2022-KPSS lisans sınavına son başvuru tarihi itibarıyla (6 Haziran 2022 ve öncesinde) lisans diploması almaya hak kazanan adaylar 2022-KPSS ön lisans sınavına; 2022-KPSS ön Lisans'a son başvuru tarihi olan 15 Ağustos 2022 tarihi itibarıyla (15 Ağustos 2022 ve öncesinde) ön lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar, ortaöğretim düzeyinde yapılacak sınava başvuramazlar.

Ama hocam ön lisans diplomamın ne önemi var o zaman?

Yeni konular

Geri
Yukarı