Lisansa kayıtlıyken başka üniversiteye yerleşmek

Morry

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba.
Şu an üniversitede 1. sınıf lisans öğrencisiyim. Ancak bölümü bırakmaya karar verdim, üniversiteden kaydımı sildireceğim. Tekrar YKS'ye gireceğim ve tercih yapıp başka üniversitede başka bir lisans bölümüne geçeceğim. Sınav sonuçları açıklandığında tercih yapmadan önce mi kaydı sildirmek lazım, yoksa tercihleri yapıp kayıtlı durumda iken de yerleşebiliyor muyuz? Çünkü garanti olsun diye yerleştikten sonra şu anki mevcut kaydımı sildirmek istiyorum açıkta kalmamak için.

Son düzenleme:
Diğer üniversiteye kayıt yaptırmadan önce şu üniversitede kaydınız var, o kaydı sildirin falan falan derler. Şu anlık sınava girip tercihinizi yapın. Bir bölüm kazanırsanız kaydınızı silebilirsiniz. Acelesi yok.

Seneye aynı soruyu bende sorabilirim o yüzden hocam cevaplasın bende öğreneyim :)
Sana basit bir çözüm: İstemediğin bölümü okuma ve böyle bir şey yaşama :) Gerekirse mezuna kal.

Sana basit bir çözüm: İstemediğin bölümü okuma ve böyle bir şey yaşama :) gerekirse mezuna kal.

2 yıllık bilgisayar programcılığı kazanırsam tekrar okur iken sınava çalışacağım (4 yıllığa geçmek için DGS de deneyebilirim) o yüzden sordum teşekkürler :)

Basit bir çözüm: İstemediğin bir bölümü yazma ve DGS'yi yapan adam AYT'yi de yapabilir. Bu konuyu okumanı tavsiye ederim:

Yeni konular

Geri
Yukarı