Lise 1 okul harçlığı ne kadar alınır?

Lisede bağzı kötü alışkanlıklar ile beraber haftada 70-80 harcıyordum. Şu zamanda sana en kötü 50 TL gerekecektir.

Ben lise 1'im günlük 50TL alıyorum malum pahalı oluyor kantinde yemekler (güzelde olmuyor sucukları falan bi değişik) genelde dışarıdan yiyorum akbilime babam ayrı olarak para yatırıyor yetiyor arkadaşlarım genelde 20 TL aliyorlar.

Haftalık 70 alıyorum aç kalıyom resmen okulda.

Konuş babanla,
Eğer maddi durumuzun iyi değilse haftalık 70 TL aliyorsun her gün 10 TL'ye denk geliyor BİM'lerde kekler vardi küçükken yerdim 1 TL şimdi 2 TL olmuştur onlardan 2 tane al 4 TL gitti hesapla 1 TL'yi boş ver sende kalsın geriye kalan 5 TL'yi kenarı koy 1 ay yap 150TL oldu böyle devam edebilirsin ekstra paran var 150 TL gelirin devam ediyor 10 TL. Ve hafta sonlari harcama yapmazsan ortalama 80 TL daha geliyor 150TL oluyor 230TL. Şimdi rahatladın ekonomik olarak artık biraz daha fazla harcayabilirsin. Artık her kenarı koyduğun para senin kârın oluyor.

Son düzenleme:
Konuş babanla,
Eğer maddi durumuzun iyi değilse haftalık 70 TL aliyorsun her gün 10 TL'ye denk geliyor BİM'lerde kekler vardi küçükken yerdim 1 TL şimdi 2 TL olmuştur onlardan 2 tane al 4 TL gitti hesapla 1 TL'yi boş ver sende kalsın geriye kalan 5 TL'yi kenarı koy 1 ay yap 150TL oldu böyle devam edebilirsin ekstra paran var 150 TL gelirin devam ediyor 10 TL. Ve hafta sonlari harcama yapmazsan ortalama 80 TL daha geliyor 150TL oluyor 230TL. Şimdi rahatladın ekonomik olarak artık biraz daha fazla harcayabilirsin. Artık her kenarı koyduğun para senin kârın oluyor.

Yok hocam maddi durumumuz kötü değil babam az vermek istiyor.

8 yıl önce 25 lira alıyordum haftalık. Çok güzel yetiyordu internet kafesi falan dahil. Şuan 100 almak lazım sanırım minimum karın doyurmak için sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı