Lise 1'de kıza açılmalı mısınız?

Büyük ihtimal lise aşkını deneyimleyemedin veya o yaşa bile gelemedin hal ve eylemlerinden belli oluyor zaten, özgüvensiz karakterine bürünememiş kızların karşısında konuşmaya çekinen bir tip olduğunu düşünüyorum ki öyle olduğuna yemin edebilirim.

Yazık kafana, kumda oyna.
Bebe damgasıda yedik👍

Lisede ders çalış, erken bu işler için.
sw.JPG

:)

Kardeşim ciddi diyorum bak sana, klişe olacak ama tavsiyem dikkate alman olur; şu anlık derslerim iyi diyorsun, idare edebilirim kızla aynı anda diyorsun belki de haklısın. Zamanında, hepimiz geçtik o dönemlerden, seni gayet iyi anlıyoruz. Ama bir de olaya şu taraftan bakman gerek, ya ilişkiye kendini kaptırıp derslerini boşlarsan? Bu durumda ne olur, tabii ki notların düşer, notlarının düşmeside eğitim hayatını doğrudan etkiler. Hem öğretmenlerinin gözünden düşersin, hem de arkadaşların ne oldu bu çocuğa der. Önceden yüksek not getirirken ailen yeni notlarını görürse ne olur? Açıkça söylemeliyim ki belli etmeseler bile gururları kırılır benim oğlum bunu mu başardı diye. İlla yapacağım diyorsan sınav dönemini atlat bence, tavsiyem hayatını bir kişiye bağlamak için erken yaşta olduğunu düşünüyorum, zaten ciddide bir ilişki olmayacak 2-3 sevgi sözcüğü olarak her cümlenin sonunda. (istisnalar kaideyi bozmuyor herkes böyle değil.) Nitekim, en fazla 1 sene sürecek. Sonra ya başkasını bulacak, ya da eften püften bir sebepten ayrılacak. Üstüne bir de reddedilirsen bir daha normal bir soru sormak için bile konuşamazsın utançtan. O yüzden kendini derslerine ver ve, iyi bir geleceğe temel at. Zaten her şeyin bir zamanı var ve bunun zamanı gelince kendin anlayacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı