Lise 2. dönem sınavlarını yapacakmış

Artorias74

Kilopat
Makaleler
11
Bugün öğrendim, liseye gidiyorum, 2-3 hafta sonra okulum 2. dönem sınavlarını yapacakmış. İlk başta sadece 1. dönem sınavı olmayanlar sınav olacak diye düşünüyordum ama MEB resmen içimden geçti. Neredeyse hiçbir şey bilmiyorum, 50-60 alsam yeter fakat bu gidişle 10-20 alacak gibiyim. 10-15k vaka varken ille de sınav yaptırıyorlar. Konularımız falan da oldukça zor, 2-3 şey bilsem çok dert etmem ama hiçbir şey bilmiyorum, canlı derslerden de bir şey anlaşılmıyor, odaklanamıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bende de öyle sınavlar var ama hiç bir şey bilmiyorum. Bugün biyolojiden sınav vardı hepsini salladım dünde kimyadan vardı sınav hocaya bomboş kağıt verdim artık 2. sınavlara çalışacağım ama 3 haftada nedir yani 1 ile 2. sınavın arasında.

Daha 3 hafta vaktin var, dersi derste dinleniyorsan bu vakti çok güzel değerlendirebilirsin.

Tavsiyem video ve kitaplardan konu çalışıp farklı türde sorular çözmen, sözel derslerde konu sayısal derslerde soru ağırlıklı çalışmaya özen göster.

Vaktin olduğu için yaparsın diye düşünüyorum 10-20 alınacak bir durum yok, iyi çalışmalar.

Ben de aynı durumdayım şu an, okul konularını bırakıp TYT'ye çalışıyordum. Yaz'a kadar bitirip 12. sınıfta AYT'ye abanacaktım ama maalesef planlarım alt üst oldu, ne yapacağımı da bilmiyorum.
Sözel dersler tamam da Matematikten büyük ihtimalle 10 falan alacağım.

Bende de öyle sınavlar var ama hiç bir şey bilmiyorum. Bugün biyolojiden sınav vardı hepsini salladım dünde kimyadan vardı sınav hocaya bomboş kağıt verdim artık 2. sınavlara çalışacağım ama 3 haftada nedir yani 1 ile 2. sınavın arasında.
Vaka sayısı minimum 30k'ya ulaşmadan kapatacaklarını zannetmiyorum ama biz 1. dönem sınavı da olmuştuk, sadece 1. dönemlere girmeyenler sınav olur diye düşünüyordum, 2. dönem sınavlarını da yapacaklar. Okullar 2 Temmuz'a kadar açık kalacakmış bir de, yanına 2. dönem 2. sınavlarını da sıkıştırsınlar tam olsun.

Evet ne yazık ki yapacaklar ve 2-3 hafta sonra. Üstelik 1 hafta sonra deneme sınavı yapacaklarmış ona göre sınıflarımızı değiştirebilirlermiş ama galiba sadece bizim okula.

Madem 2 Temmuz' a kadar okul açık, hemen 2. dönem sınavlarını yapmak yerine Mayıs-Haziran arlarında yapılabilir.
Biz daha yeni yapıyoruz 1.dönem sınavlarını acaba bizim halimiz ne olacak bu hafta her gün saat 6 da uynadım uyku düzenim yok oldu.
Ben sadece 4-5 saat uyuyorum. Çok kötü bir rakam. Bizim 11-12 saat uyumamız lazım. Tam bir verim alabilmemiz için.

Evet ne yazık ki yapacaklar ve 2-3 hafta sonra. Üstelik 1 hafta sonra deneme sınavı yapacaklarmış ona göre sınıflarımızı değiştirebilirlermiş ama galiba sadece bizim okula.
Hocam şunu da ekleyeyim gittiğim okulda yaklaşık 1300 kişi var, tek seferde 600 kişi sınav oluyor ondan sonra 600 kişi daha geliyor. Sosyal mesafe hiç yok. Okul'un içi daracık. 1+1 ev de 10 kişilik aile icabı. Sınav yerine alınmadan önce 600 kişi yüzer yüzer okula giriyor. İp gibi sırada diziliyoruz soğukta. En iyisi hiç çocuk yapmayacan bu ülke de arkadaş.

Geri
Yukarı