Lise açıktan bitirilmeli mi?

mrzdmrlr

Femtopat
Daha fazla  
11. sınıfa geçtim ve okula gidip gelmek pek mantıklı gelmiyor şu an o yüzden merak ediyorum. Açıktan okuyanlar ya da bu konuda bir bilgisi olanlar yazabilir mi?

Ben normal bitirdim ama şu an açıktan okuyan tanıdıklarım var. Gün içinde dershaneye gidiyorlar, dershaneden geldikten sonra ise evde ders çalışmaya devam ediyorlar. Bazıları ise Doping Hafıza'dan çalışıyorlar.

11. sınıfa geçtim ve okula gidip gelmek pek mantıklı gelmiyor şu an o yüzden merak ediyorum. Açıktan okuyanlar ya da bu konuda bir bilgisi olanlar yazabilir mi?
Eğer dershaneye falan gideceksen sorun yok ama şöyle bir durum var. Evde çalışıyorsun bir konuda takıldın soracak öğretmenin yok. Bence en iyisi okula gidip öğrenmen.

Okulu yetersiz görüyorsan açık liseye geç derim. Okul birinciliğin var mı? Bu da önemli bir husus. Okul birinciliğin yoksa açık liseye geçsen de bir şey kaybetmezsin, açık liseye geçince de ders çalışmamazlık yaparsan da faydasından çok zararını görürsün. Bunu da belirteyim dedim.

Ben normal bitirdim ama şu an açıktan okuyan tanıdıklarım var. Gün içinde dershaneye gidiyorlar, dershaneden geldikten sonra ise evde ders çalışmaya devam ediyorlar. Bazıları ise Doping Hafıza'dan çalışıyorlar.
Yani mantıklı olabilir değil mi? Doping Hafıza cidden işe yarıyor mu? Yurtdışında bazı ülkelerin üniversiteleri örgün eğitim diploması dışında kabul etmiyormuş sanırım ama.

Eğer dershaneye falan gideceksen sorun yok ama şöyle bir durum var. Evde çalışıyorsun bir konuda takıldın soracak öğretmenin yok. Bence en iyisi okula gidip öğrenmen.
Öyle düşünüyorum ama şuan gittiğim okul gitmeye pek değecek bir yer değil bence. Yurtdışında okumak isteyince bazı ülkelerde örgün eğitim diploması zorunluluğu varmış, sadece bu kafamı karıştırdı.

Okulu yetersiz görüyorsan açık liseye geç derim. Okul birinciliğin var mı? Bu da önemli bir husus. Okul birinciliğin yoksa açık liseye geçsen de bir şey kaybetmezsin, açık liseye geçince de ders çalışmamazlık yaparsan da faydasından çok zararını görürsün. Bunu da belirteyim dedim.
Yetersiz bence yani boşuna git gel yapıyormuş gibi hissediyorum. Çok kasmadan ilk 3 ya da 5'e girmiştim tam hatırlamıyorum kaçıncı olduğumu. Ama şuan farklı bir okula geçtim ve pek yararlı gelmiyor gibi. Çalışmamazlık yapmamak için uğraşırım öyle bir şey yapacak olsam zaten en baştan uğraşmazdım sanırım. Çünkü en ufak bir faydasını görmüyorum şuan okula gitmenin. Geçen sene dershaneye gidiyordum ve okula cidden yardımcı oluyordu hatta dershanede daha çok şey öğrendim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı