Lise Bilişim Bölümü İçin 3500 TL Laptop Önerisi

#Burhan#

Decapat
Merhaba herkese, bu sene Lise'ye geçtim ve bilişim bölümünü okuyacağım. Son 2 sene bilgisayarı okula götürmek zorunda kalırsam diye bir laptop almak istiyorum ana amaç dersler ve okul tabii ki :) oyunda oynayacağım arada. Ama işte kodlama olsun yazılım olsun bunları rahatlıkla yapabileceğim bir laptop istiyorum bütçem dediğim gibi 3500 TL önerilerinizi bekliyorum. :)

Cidden mükemmel ürünler buldum senin için. İstersen Black Friday'i bekle ve bunları bütçende al istersen şimdi al 300-400 TL fazla para vererek al. Ama bence yine de bunlardan birini al.

İşlemci hızı 1ghz yazıyor ? Bu kötü değil mi ?
Intel® Core™ i5-1035G1 İşlemci (6M Önbellek, 3,60 GHz'e kadar) Ürün Teknik Özellikleri İşlemcisi bu 3.6 Ghz 4 çekirdek 8 izlek. Yeter de artar bile.
Cidden mükemmel ürünler buldum senin için. İstersen Black Friday'i bekle ve bunları bütçende al istersen şimdi al 300-400 TL fazla para vererek al. Ama bence yine de bunlardan birini al.

Bulduğun bilgisayarların tamamı çöp. Harici ekran kartı çipi bile yok. Keşke uğraşmasaydın.
Bulduğu bilgisayarların tamamının çözünürlüğü 720p düşük yani. Benim attığım 1080p. Benim attığım sistemin harici ekran kartı var yani zayıf dahili ekran kartının yanında ekstradan oyunlar için bir grafik çekirdeği var. Arkadaşın attığında bu yok, haliyle oyunlarda düşük performans gösteriyor. Sen arkadaş AMD fantezisi yapsın diye düşük bir sistem almak istersen arkadaşın önerdiklerini alabilirsin. Paranın hakkını verecek güçte bir sistem istiyorsan söylediğim sistemi al. 5300'den düşmüş üstelik. Son yazışım bu bu arada. Karar senin.

Son düzenleme:
Daha uygun fiyata masaüstü almak daha mantıklı mı sence ? Okula götürmene gerek yok demişsin ya hani.
Gercekten goturmene gerek yok. Okulda arkadasim laptop getiriyordu, sadece 2-3 ders kullanip tum gun boyunca yaninda tasiyordu. Zarar gelirse oldururum hepinizi diye bicak cekiyodu bize manyak. Bu psikolojide dolasmak yerine eve geldiginde koltuguna oturup rahatca 60FPS oyun oynayabilecegin, temizligini yaparken "ay acaba buna dokunsam bozulur mu, sunu yanlis taksam kesin bozulur" gibi supheler aklina gelmeden rahatca kullanabilecegin bir masaustu bilgisayarinin olmasi daha iyi.

Intel® Core™ i5-1035G1 İşlemci (6M Önbellek, 3,60 GHz'e kadar) Ürün Teknik Özellikleri İşlemcisi bu 3.6 Ghz 4 çekirdek 8 izlek. Yeter de artar bile.

Bulduğun bilgisayarların tamamı çöp. Harici ekran kartı çipi bile yok. Keşke uğraşmasaydın.
Bulduğu bilgisayarların tamamının çözünürlüğü 720p düşük yani. Benim attığım 1080p. Benim attığım sistemin harici ekran kartı var yani zayıf dahili ekran kartının yanında ekstradan oyunlar için bir grafik çekirdeği var. Arkadaşın attığında bu yok, haliyle oyunlarda düşük performans gösteriyor. Sen arkadaş AMD fantezisi yapsın diye düşük bir sistem almak istersen arkadaşın önerdiklerini alabilirsin.
Bu Huawei Matebook D 15 AMD Ryzen 5 3500U 8GB 256GB SSD Windows Fiyatı ve bu ePttAVM - HP 255 2D231EA AMD Ryzen 5 3500U 8GB 256GB SSD Windows 10 Home 15.6" aklıma takılmadi değil ne diyorsun ?
Link olmamış kusura bakmayın Huawei Matebook D 15 AMD Ryzen 5 3500U 8GB 256GB SSD Windows Fiyatı - ePttAVM - HP 255 2D231EA AMD Ryzen 5 3500U 8GB 256GB SSD Windows 10 Home 15.6" sence hangisi ? Hala benim dediğim laptop daha güzel mi dersin bunlar mı daha iyi yoksa ?

Geri
Yukarı