Lise de ayrımcılık

memocan34

Femtopat
Selam dostlar, sizlere kuzenim (16) bir problemi var okulu sınıfları karma adı altında OBS'i yüksek öğrencileri bir sınıfa topladığını söyledi ve bunu 2 defa yaptıklarını söyledi aklıma gelen ilk şey meb e şikayet etmek oldu fakat kendisi, yaptırım veya ayrımcılık yapılır diye düşündüğü için korktuğunu söyledi. Siz böyle bir olay yaşadınız mı? Veya çevrenizde öyle bir olay var mı? Telefon ile şikayetten başka ne yapabiliriz. Şimdiden teşekkürler.

Bu ayrimcilik degil, olmasi gereken seydir zaten. Notlari yuksek olan insanlari notlari dusuk olan (bilerek derse calismayan/dersi takmayan) kisilerle ayni sinifa koyarsan o kisinin de basarisi duser. Burada ayrimcilik gibi bir sey sahsi olarak goremiyorum.

Şimdi notları yüksek olan öğrenciyi notları düşük biri ile aynı sınıfa koyarsanız çalışmaz. Notları yüksek olan öğrenciyi de etkileyebilir. En iyisi herkes kendi potansiyeli ile eşit olan öğrencilerle okusunki aralarında az da olsa bir rekabet olup notları yükselsin benim şahsi görüşüm bu yöndedir.

Selam dostlar, sizlere kuzenim (16) bir problemi var okulu sınıfları karma adı altında OBS'i yüksek öğrencileri bir sınıfa topladığını söyledi ve bunu 2 defa yaptıklarını söyledi aklıma gelen ilk şey meb e şikayet etmek oldu fakat kendisi, yaptırım veya ayrımcılık yapılır diye düşündüğü için korktuğunu söyledi. Siz böyle bir olay yaşadınız mı? Veya çevrenizde öyle bir olay var mı? Telefon ile şikayetten başka ne yapabiliriz. Şimdiden teşekkürler.
Gayet normal hocam.Bizzat ben de yaşadım.Notları yüksek olan öğrencileri bir sınıfa,düşük olan öğrencileri ise diğer sınıfa koyuyorlar.Çünkü notu düşük olan,okulu önemsemeyen,kötü alışkanlıkları olan öğrenciler,notları iyi olan öğrencilerin başarılarını,ders çalışmasını,davranışlarını etkileyebilir.Notları iyi olan öğrenciler ise birbirlerini kötü etkilemek yerine tatlı bir rekabet oluşturabilir.İsterseniz telefonla arayıp,yapılan şeyle ilgili daha detaylı bilgilendirilebilirsiniz.Ama fikrimi soracak olursanız,ben bunda bir ayrımcılık görmüyorum.Öğrencilerin geleceği için yapılanı doğru buluyorum.

Adaletli olan bu zaten dersi hızlı anlayan kişiyle yavaş anlayan kişi neden aynı sınıfta ders görsün ki.

Geri
Yukarı