Lise de matematik ve geometrimi nasıl geliştirebilirim?

Haruki Murakami

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Muğla/Bodrum
Sayısal bir bölüm seçmek istiyorum ve buna yeteneğim var. Matematik ve geometrim de iyi sayılabilecek düzeyde ama sınıftaki öğrenciler hayatsız gibi ders çalıştıkları için onların benimkine nazaran çok daha iyi. Soru çözmek dışında tavsiyeniz varsa çok mutlu olurum. Uygulama, kitap, belgesel vs. Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Mesela bildiğin bir konu var tüm özellikleri biliyorsun diyelim, bunda kendini geliştirmen için yol seviyene göre zor sorular çözmek ve çözemediğin soruları kenara koyup düzenli olarak tekrar etmektir. Youtube'da Kenan Kara ile Geometri ve Rehber Matematik kanallarını öneririm çok iyi anlatıyorlar.

Instagram'da yabancı matematik sayfaları çok güzel sorular paylaşıyor. Keşfet kısmında bulabilirsin.
Maalesef Instagram kullanmıyorum.
Mesela bildiğin bir konu var tüm özellikleri biliyorsun diyelim, bunda kendini geliştirmen için yol seviyene göre zor sorular çözmek ve çözemediğin soruları kenara koyup düzenli olarak tekrar etmektir. Youtube'da Kenan Kara ile Geometri ve Rehber Matematik kanallarını öneririm çok iyi anlatıyorlar.
Teşekkürler. Rehber matematiği biliyorum zaten. Mantık ve kümeler konusunu onun sayesinde anladım. Önerin için teşekkürler.

Ben hocalara geldikten konu tekrarı yapıyorum genelde daha 9.sınıfa yeni geçtim ama bayağı işe yarıyor bu konuda sana tavsiye vermem haddime değil ama yine de yazayım dedim.

Ben sözelciydim, TYT 19 doğru yaptım. Hedefiniz ne bilmiyorum size az gelebilir ama ben kendi bölümümde 8K yaptım. Matematik netlerim düşüktü ama Endemik Yayınları'nın yeşil renkli bir problem kitabını çözmeye başlayınca arttı. Ürün bu: Endemik Yayınları TYT Problemler Soru Bankası,Endemik Yayınları,TYT Matematik-Geometri Soru Bankaları,Kitapiste.com İşimiz gücümüz kitap.
Ama ben İşler Kitabevinden satın almıştım her yerde var mı bilmiyorum. O yüzden bu siteden alıp almaman konusunda bir tavsiye veremem.

Uygulama, kitap, belgesel
Hocam açıkçası lisede böyle şeylerle ugrasmana gerek yok. Sadece konu dinleyip soru çözerek üstesinden gelebilirsin. Yani tabii ki matematik ile ilgili kitapları, belgeselleri incelemen sana faydalı olur ama hani gerekli mi dersen, bence değil. Zaman kaybı olur zaten bir sürü dersin var.

Geri
Yukarı