Lise hayatını sevdiniz mi?

Yüksek puan yapıp, kaliteli bir liseye gidemeyip, zevk alan yoktur bence. Bizim okul hayvanat bahçesiydi. 350 puanla gitmiştim. O hayvanat bahçesindeki maymunlardan birisi ancak zevk alabilir bence.

2 yıl önce mezun oldum ve açıkçası lisa hayatını çok seviyordum. Okulum meslek lisesi olmasına rağmen "Keko" diye tabir ettiğimiz eğitimsiz insanlardan yoktu, okulun çoğunluğu elit ve vizyonlu insanlardı. Arkadaşlarım da hakeza öyle. Gayet sosyal ve eğlenceli geçti, açıkçası bayağı da özledim. Grafik Tasarım bölümündeydim ve ders sonlarında bilgisayarlarımızla attığımız CS maçlarını ayrı özlüyorum. :)

2 yıl önce mezun oldum ve açıkçası lisa hayatını çok seviyordum. Okulum meslek lisesi olmasına rağmen "keko" diye tabir ettiğimiz eğitimsiz insanlardan yoktu, okulun çoğunluğu elit ve vizyonlu insanlardı. Arkadaşlarım da hakeza öyle. Gayet sosyal ve eğlenceli geçti, açıkçası bayağı da özledim. Grafik tasarım bölümündeydim ve ders sonlarında bilgisayarlarımızla attığımız CS maçlarını ayrı özlüyorum. :)

Hep derim okulun kalitesini Anadolu veya fen ismi değil içindeki vizyoner öğrenciler belirler diye. Nakille okul değiştirdim veya okuldaki tanıtımlara gittim gezdim bayağı gördüm Anadolu lisesi ama Anadolu liseleri de kötü olabiliyor yani. Artık bence okul seçmeden önce puandan ziyade ortamına girmek ve gezmek olmalı bunun sebebi de artık liselerin çoğu sınavsız sınavlı liselerde zaten gezmene gerek yok onların neredeyse hepsi iyi okullar. Yeni sistemin bu özelliğini çok seviyorum. Sadece bir sıkıntısı var sınavsız sistemde rekabet olan köklü okullara da girmek belli bir OBP puanı istiyor.

Geri
Yukarı