Lise hocaları neden böyle?

EKAloji

Decipat
Katılım
25 Mayıs 2019
Mesajlar
1.935
Makaleler
4
Çözümler
4
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Uzaktan eğitim bir yana yüz yüze eğitimde en başarısız olan öğretmen "katılım az" olduğu için keyfi olarak dersi iptal etti ama gelin görünki sınav konularını sorunca işlemediğimiz yeri söyleyip (daha başlamadık bile) işlemedik dediğimizde ara tatilden sonra başlama ihtimali var o zaman işleriz dedi. Ara tatilden sonra 4 gün kalıyor ve biz daha başlamadığımız konunun sonuna kadar sorumluyuz :D Ki yüz yüze eğitim olacağı bile kesin değil. Ve kapanışı adımı soy adımı alıp "Git derslerini çalış!" diyerek yaptı :D Haahha.

Bunlar neden böyle? Umarım işlemediğimiz yeri sorar, o zaman eğleniriz.
 

Monarchofland

Centipat
Katılım
9 Haziran 2020
Mesajlar
1.958
Çözümler
2
Yer
Ankara
Öğretmenlerin neredeyse hepsi böyle. Sıyırmış!
 

yakup yaman

Picopat
Katılım
27 Ekim 2020
Mesajlar
80
Makaleler
1
Benim de lisem de bunun gibi çok öğretmen var 2 dersin 1'ini işliyor diğerini işlemiyor bir de sınıfa soruyor ders işleyelim mi diye kim işleyelim desin ki o da siz istemediniz ben işlemedim diyor. Bence gerçekten eğitim sisteminden önce öğretmenler değişmeli.
 
KS
EKAloji

EKAloji

Decipat
Katılım
25 Mayıs 2019
Mesajlar
1.935
Makaleler
4
Çözümler
4
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Aslında direkt lise hocalarına atmak yanlış olur, bende lisedeyim ama cidden öğretmenlerim iyi çalışıyor bu dönemde. Ayrıca denildiği gibi müdüre başvurmak bir çözüm olabilir.

Bazı hocalar var ciddi anlamda çok çok iyi ama bazıları çok kötü. Ortası az hep uçlardalar :(

Bu durumu okul idaresine belirtin, böyle bir hakkı yok.

Saçım uzun diye sevgili müdürlerimiz pek sevmez beni :D Gerçi iş teknolojiye gelince tüm okula format attırırlar ama. Sınavı bekliyorum :) Umarım işlemediğimiz yerden soru gelir bu sefer ben değil babam muhatap olur.
 

Álvaro Morte

Picopat
Katılım
28 Mayıs 2020
Mesajlar
908
Çözümler
3
Her lise hocası aynı değil genelleme yapmayalım. Hocanızı üst makamlara şikayet ediniz. Özellikle meb e ve isterseniz bu durumu Cimer'e de yazabilirsiniz. Katılım az diye dersi iptal etme hakkı yoktur. 1 kişi bile olsa o dersi işlemek zorunda. Önce hocanıza bu durumu anlatın eğer hala aynı durum olursa dediğim gibi üst makamlara şikayette bulunun.
 
Yukarı