Lise için staj tavsiyesi

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3500x- 8x2 gb 3000 mhz corsair ram -MSI 1650 Gaming X 4 gb -A320M BAZOOKA - Powerbost 650 w 80+ kasa - 480gb Kioxia m2
Merhaba, dönemin bitmesi ile 12. sınıfa geçmiş bulunmaktayım, meslek lisesi öğrencisi olduğumdan 12. sınıf boyunca haftanın 3 günü staj yapmam gerekiyor bunu okul istiyor diye değil, aslında bende çok istiyorum kendimi geliştirebileceğim yazılım şirketleri arıyorum fakat bulamıyorum bulduklarımdan da dönüş alamıyorum 2 aydır çabalıyorum yaz stajı da yapmayı çok isterim ama zaman çok hızlı ilerliyor CV doldurmak için en son hiç alakam olmayan site tasarımına kadar gittim. Kendi sitemi açtım ama staj için başvurabileceğim şirket bulamıyorum en ufak bir tecrübeniz varsa bu konu hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim gerçekten zaman geçip gidiyor ve her gün aşırı stres yapıyorum hiç istemediğim bir şirkette çalışacağım konusunda...

Öncellikle staj yerini genellikle okul anlaşmali olduğu yerlere gönderiyor istersen giriyorsun. Ben web tasarim bölmündeydim ve siber güvenlik şirketinde staj yaptim. Sevdiğim bir alan değildi o yüzden genellikle kendilerinin verdigi getir götür veya birbirini tekran eden işler dişinda bana kendi sitemi acmamda yardimci oldular. Boş kaldigimda sitemi geliştiriyordum ve sorularimi soruyordum. Sana bir tavsiye vereyim teknik servise ve parça satan bir yere girme, arkadaşımdan biliyorum resmen köle oluyorsun.

12. sınıfta sınava odaklanman daha iyi olur, asıl yazılım stajını üni 3 ve 4. sınıfta yaparsın.

12. sınıfta sınava odaklanman daha iyi olur, asıl yazılım stajını üniversite 3 ve 4. sınıfta yaparsın.

3 haftalık bir staj süreci onu rakiplerinden geri planda bırakmaz.

Fabrikalarda staj yapma. İçinden geçiyorlar resmen.

Yanlış bir düşünce.
Mercedes'te staj görmüş birisinin CV'sine yazdıktan sonra açılmayacak bir kapı yok. İçinden geçsinler ne olacak?

Yanlış bir düşünce.
Mercedes'te staj görmüş birisinin CV'sine yazdıktan sonra açılmayacak bir kapı yok. İçinden geçsinler ne olacak?

Tam tersine sizinki yanlış. Bizim ülkemizde CV çok ta önemli değil. Torpiliniz varsa Mercedes'in Türkiye'nin müdürüde olursunuz. Bunu söylememin sebebi çalıştığım firmalar. Şu ana kadar 3 şirkette çalıştım. Staja gelenleri hep ağır işte çalıştırdılar. Her fabrika aynı demiyorum ama çoğu böyle.

Yazılım mühendisliği okuyorum ve yakında mezun olacağım inan sen Nasa'da da Staj yapsan üniversite de kimsenin umrunda değil; kendi start-up'n en önemli deneyim. Staj fazla abartılıyor InDeed başvurduğumda bile dünyanın her yerinden staj için çağırılıyorsun zaten yeterki donanımlı bi' github linkin olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı