Lise mezunuyken askerlik tecili iptal olur mu?

Erayurun71717171

Hectopat
Askerlik için tecil başvurdum lise mezunuyum şu an okuyor görünmüyorum. Şöyle bir yazı yazıyor;

" Erteleme şartlarının sona ermesi halinde (MEZUN/TERK vb.) Erteleme iptal edilecektir. Bu durumda.
e-Devlet'ten veya en yakın askerlik şubesinden askerlik işlemleri için başvuru yapılması gerekmektedir."

Burayı tam anlamadim yani mezun olduğum için tecilim iptal mi olacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Askerliğinizi tecil ettiren sebeplerden biri zaten okulda okuyor olmanız. Mezun olursanız okul ile ilişiğiniz kesilir ve artık önünüzde askere gitmek için bir engeliniz kalmamış olur. Devlet bu durumda şubeye gelip askerlik işlemlerinizi başlatmanızı istiyor.

Ancak uygun yaşa gelmemiş olmanız, üniversite okuyor olmanız ya da herhangi bir yükseköğretim kurumuna kayıt olmanız durumunda askerliğiniz tekrar tecil olur.

Senin başvurduğun lise mezunlarının tecil hakkı sanırım. Orada bahsettiği askerlik çağı gelmiş ama okuyor olarak gözüktüğü için tecil edilmiş kişiler için geçerli için diye biliyorum.

Askerliğinizi tecil ettiren sebeplerden biri zaten okulda okuyor olmanız. Mezun olursanız okul ile ilişiğiniz kesilir ve artık önünüzde askere gitmek için bir engeliniz kalmamış olur. Devlet bu durumda şubeye gelip askerlik işlemlerinizi başlatmanızı istiyor.

Ancak uygun yaşa gelmemiş olmanız, üniversite okuyor olmanız ya da herhangi bir yükseköğretim kurumuna kayıt olmanız durumunda askerliğiniz tekrar tecil olur.

Şu an okuyor olarak görünmüyorum ama lise mezunu olanlar şartsız 3 sene tecil ettirebiliyormuş.

Şu an okuyor olarak görünmüyorum ama lise mezunu olanlar şartsız 3 sene tecil ettirebiliyormuş.
Bunun için yine şubeye gitmeniz gerekebilir. Şubeyi telefonla arayıp bilgi alabilir ya da direkt olarak size en yakın askerlik şubesine gidebilirsiniz.

Geri
Yukarı