Lise nasıl gidiyor?

LGS'de istemediğim bir puan aldığım için, geldiğim lisede de kötü gideceğimi düşünüyordum. Tam tersi oldu. Hocalarımla ne kadar sıkıntı yaşasam da özellikle 10.sınıf başladıktan sonra arkadaşlarımla daha da samimi oldum, arkadaş ortamımdan çok memnunum. Ne kadar notlarım yüksek olsa da hocalarımın bana 9.sınıfta sarf ettikleri sözler ve 10.sınıfta yaşadıklarım doğrultusunda, her sene daha da başarılı olmaya açıkçası and içtim. YKS sınavında da güzel bir başarı elde ederek liseden mezun olmak istiyorum. Yüz yüze eğitim olsa daha iyi olur muydu bazı noktalarda evet, özellikle sosyallik açısından daha güzel olurdu ama böyle de memnunum. Uzaktan eğitimin bana en büyük katkısı da çoğu öğrenci disiplinini kaybetmişken öz disiplinimi kurdum ve bu doğrultuda çalışıyorum. Açıkçası mutlu da ediyor beni. Liseye yeni geçecek olan arkadaşlar, 9.sınıflar, hayatınızda asla yapmam dediğiniz her şeyi yapacağınız, bir çok şey yaşayıp tecrübe edineceğiniz bir 4 yıla hoş geldiniz...

Not bakımından mükemmel. Öğrenilen bilgi bakımından... Hır tu gurlik? ( o ne?)

Çalışıyorum. Sene sonu umarım dershane parası denkleşir. (kötü günler için 1.5k para saklarım, sanırım o paranın meydana çıkma vakti)

Kahrolası bir kabus gibi gidiyor. Bu o kadar berbat ki stajda karne gününe kadar 40 günü dolduramayacağım korkusundan, stres olmaktan YKS'yi bile düşünemez oldum ve şuan YKS'ye 25 küsür gün kaldı. Allah belamızı verecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı